Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İran’dan Mısır’daki Darbeye Kınama

16.08.2013 00:46
İran Millet Meclis (İslami Şura Meclisi) Başkan Yardımcısı Muhammed Rıza Bahüner; başkanlık yaptığı meclis oturumunda, Mısır ordusunun bugün yaptığı katliamı şiddetle kınadı.

İran Millet Meclis (İslami Şura Meclisi) Başkan Yardımcısı Muhammed Rıza Bahüner, Mısır'da bugün yapılan katliamla ilgili şunları söyledi;“Amerika denetimindeki Mısır cuntası, demokrasiyi yerleştirmek için geldiğini ve halkın isteği üzerine yönetime el koyduğunu iddia ediyordu.  Peki bu muydu demokrasi havariliği? Böyle mi olacaktı demokrasi getirmek?”

Bahüner şöyle devam etti: “Biz Amerika gözetimindeki Mısır ordusunun yaptığı bu vahşice katliamı şiddetle ve nefretle kınıyor ve acilen bu cinayetlerden vazgeçmelerini ve demokratik yollarla seçilen hükümetin işine devam etmesine izin vermelerini ısrarla talep ediyoruz.”

Bahüner, Birleşmiş Milletler ve diğer uluslararası kuruluşlara da çağrıda bulunarak “Gözlerini ve kulaklarını gerçeklere kapatmayıp, mazlum Mısır halkının hakkını savunmalarını” istedi.

Bahüner, mecliste konuşurken milletvekilleri de yer yer “Kahrolsun Amerika” “Kahrolsun İsrail” sloganlarıyla karşılık veriyorlardı.

Bu haber toplam 1400 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri