Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İran'dan Türkiye'ye Çok Kritik 'PKK' Mesajı

29.12.2012 12:24
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mehmanperest, teröre destek konusunda, ''İki ülkenin istihbarat teşkilatı, terör karşısında sıkı bir işbirliği yapıyor. Bizim tutumumuz belli'' dedi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Basın Yayın ve Genel Diplomasi Merkezi Başkanı Ramin Mehmanperest , İran'ın İstanbul Başkonsolosu Mahmud Heydari ile başkonsoloslukta basın toplantısı düzenledi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mehmanperest, terör örgütüne destek konusunda yöneltilen bir soruya karşılık şunları kaydetti:

''İki ülkenin istihbarat teşkilatı, terör örgütü karşısında sıkı bir işbirliği yapıyor. Bizim terörist gruplara karşı tutumumuz belli. Tüm terörist gruplara karşıyız. Ülkemiz teröristlerin en büyük kurbanı olmuştur zamanında. Birçok vatandaşımız ve yetkilimiz teröre maruz kaldı. Terörizm karşısında tüm ülkelerle işbirliği yapıyoruz. Türkiye ile özel olarak PKK terör örgütüyle ilgili işbirliğimiz devam ediyor.''

Mehmanperest, ''Birçok ülke, İran-Türkiye arasındaki ilişkilerden memnun değil. Öyle bir ortam oluşturmak istiyorlar ki, iki ülke arasındaki ilişkilerde soru işaretleri oluştursunlar. Bunun gerçekleşmesine izin vermememiz gerekiyor. İran'ın ajanlara ve teröristlere yardım ettiği haberleri doğru değil'' dedi.

Türkiye ile İran'ın bölgeyle ilgili ortak hedefleri bulunduğunu anlatan Mehmanperest, ''Bölge ülkeleri için istikrar ve emniyet arıyoruz." diye konuştu.

haber7

Bu haber toplam 6702 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri