Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İran'ı Sarsan Suikast

03.10.2013 16:20
İran Devrim Muhafızları Siber Kuvvetleri komutanı ormanlık alanda ölü olarak bulundu.

İngiliz Telegraph gazetesinin yerel basına dayandırarak bildirdiğine göre, İran Devrim Muhafızları Siber Kuvvetleri komutanlarından biri olan Mojtaba Ahmedi İran’ın kuzeyindeki Karaj kenti yakınlarındaki ormanlık alanda ölü olarak bulundu. Subayın kalbine iki el atış açılarak öldürüldüğü ortaya çıktı.

Ria Novosti’nin haberine göre, Ahmedi son defa cumartesi günü işe giderken görüldü. Çarşamba günü kalbine aldığı iki el ateş yarası sonrası ölen subayın cesedi orada yaşayan yerel bir kişi tarafından farkedildi.

Telegraph gazetesine göre, İran polisi Ahmedi’yi öldürme şüphesi ile bir motosikletle kayıplara karışan iki kişiyi arıyor. Daha önce öldürülen 5 nükleer bilim adamı ve 1 İran balistik füze geliştirme proğramı yönetici ile beraber Ahmedi’nin öldürülmesi İran’da son 6 yıl içerisinde gerçekleştirilen bu yöndeki yedinci büyük cinayet oldu.

İran İslam Cumhuriyeti yönetimi bilim adamları ve subayların öldürülmelerinden İsrail Mossad ve Amerikan istihbarat birimlerini suçluyor. Telegraph gazetesine göre, Ahmedi siber tehditlerden korunma alanında tecrübeli bir uzmandı.

(Rusya'nın Sesi radyosu) 

Bu haber toplam 1382 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri