Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İran'ın dini liderinden idamlara sert tepki

03.01.2016 16:45
İran'ın dini lideri Ayetullah Hamaney, Arabistan’daki idamlar için sert bir açıklama yaparak "İlahi intikam Suudi rejimini bulacak" dedi.

Suudi Arabistan’ın aralarında Şii din adamı Ayetullah Nemr Bakır en-Nemr’in de bulunduğu 47 kişiyi idametmesinin ardından İran’la Suudi Arabistan arasında gerginlik tırmanıyor.

"POLİTİK HATA" DEDİ

İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, Suudi yönetiminin politik hata yaptığını ifade ederek haksızca döktükleri kanın süratli bir şekilde Suudi yönetimine ıstırap vereceğini söyledi. Hamaney, “İlahi intikam Suudi rejimini bulacak”dedi.

MÜSLÜMANLARA "SESSİZ KALMAYIN" ÇAĞRISI

Özgürlük, demokrasi ve insan haklarının savunucusu olup da bu duruma sessiz kalanları kınayan Hamaney, “Müslüman dünyası ve bütün dünya bu konuda sorumluluk duymalıdır” dedi.

"SADECE ELEŞTİRİYORDU"

Din adamı Nemr’in insanları silahlanmaya çağırmadığını veya gizli komplo peşinde olmadığını savunan Hamaney, “O sadece aleni şekilde eleştiriler yapıyordu” dedi. Şii din adamının Suudi Arabistan’da idam edilmesinin ardından Tahran’daki Suudi elçiliği ile Meşhed kentindeki konsolosluk öfkeli İranlılar tarafından ateşe verilmişti.

Bu haber toplam 1150 defa okunmuştur
bu ne pişkinlik
yakup
şimdiye kadar Suriye'de 500 bin insanın katili olan ve onlarca sunniyi dar ağacında sallandıran ve Esed'in en büyük müttefiki olan İran, Müslümanlara "sessiz kalmayın" çağrısı yapıyor! eğer o Müslümanlardan kastettiğin sunniler ise onların 500 binini öldürdün, kastettiğin Şiiler ise onlar zaten emrine amade köleler gibi hazır kıta zaten gerekeni yapıyorlar.
04 Ocak 2016 Pazartesi 12:40
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri