Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İş adamlarından Reyhanlı çağrısı

27.05.2013 04:10
Güneydoğulu İş adamları Platformu Temsilcisi Mahmut Çelik, çözüm sürecini baltalamak için mezhep gerilimini çıkartmaya çalışan gruplara karşı iş dünyasını sorumluluk almaya davet etti.

GELİN KARDEŞLİĞİMİZİ PAYLAŞALIM

Çelik, İş adamlarından Türkiye genelinde ‘Sunni- Alevi’ çatışması arayışı içerisinde olan yapılara karşı tüm Anadolu’ya çıkartma yaparak kardeşlik hukukunu güçlendirmek için çalışmalar yapmalarını istedi.

AHİLİK BİLİNCİYLE REYHANLI’YA GİDELİM

Platform olarak Reyhanlı’daki esnafı da ziyaret edeceklerini açıklayan Siirtli İş adamı Çelik, “Hacı Bektaş-ı Veli'nin tavsiyesiyle kurulan esnaf dayanışma teşkilatı Ahilik bilinciyle hareket ederek, sorumluluk almalıyız. İyi ahlakın, doğruluğun, kardeşliğin, yardımseverliğin kısacası bütün güzel meziyetlerin birleştiği bir sosyo-ekonomik düzen için el birliği ile çaba sarf etmeliyiz. Biz bunun için tüm iş adamları ve esnaf kardeşlerimize çağrıda bulunarak, kirli tezgâhları bozmak için harekete geçelim diyoruz. Reyhanlı’daki esnaf kardeşlerimiz ile yüreklerimizi birleştirerek oynanan oyunu kapı kapı gezerek anlatalım çağrısında bulunuyoruz” dedi.

KARDEŞLİĞİMİZDEN VAZGEÇEMEYİZ

Yüzyıllardan bu yana birikmiş sorunları bir anda çözmenin imkânsız olduğunu ancak çözmek için adımı sadece siyasi iradeden beklemenin yanlış olacağını vurgulayan Çelik, “Çözüm Süreci ile bugün umutlar yeniden çoğaldı. Yıllardır özlediğimiz barış iklimine çok yakınız, hatta içerisindeyiz. Bizler barışı konuşurken elbette birileri rahatsız olacak. Kandan nemalanan yapılar statükolarının sona ermesini istemezler. Ama onlar istiyor diye bizler kardeşliğimizden vazgeçecek değiliz. Çözüm için kararlı bir duruş sergileyerek, otokontrolü elimize alarak atılan tüm adımların takipçisi olmalıyız. Hatanın karşısında, doğrunun yanında durarak, birikmiş olan sorunlarımızı aşmak için gayret sarf etmeliyiz” diye konuştu.

 

Bu haber toplam 2284 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri