Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

1600 kilometre uzaktan IŞİD'e katıldılar

10.11.2014 19:44
Libya’nın Derne kenti, IŞİD topraklarına katıldığını ilan etti.

Libya’nın kuzeyinde bulunan Derne kentini elinde bulunduran isyancı gruplar, Derne kentinin IŞİD topraklarına katıldığını ilan etti.

2011 yılında Kaddafi’nin devrilmesinin ardından kenti ele geçiren ve yönetimi elinde bulunduran isyancı gruplar yaptığı açıklamada Derne’nin artık bir IŞİD toprağı olduğunu ifade etti. IŞİD’in elinde bulundurduğu Irak ve Suriye topraklarından 1600 kilometre uzaklıkta bulunan Derne’de isyancılar, Muhammed Abdullah adlı bir militanı da yönetici olarak seçtiklerini kaydetti.

Karar sonrası isyancılar kentteki hükümet binalarına IŞİD bayrakları astı ve kentte asayişi IŞİD polislerinin sağladığını belirtti.


 

Bu haber toplam 1888 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

bağdadinin gebermesi ile
KKN
işid denen cehennem köpekleri kısa sürede güçlerini kaybedeler. Bu kadar taraftar bulmaları imkansız olcak. zira son 15 gündür gerilemeye başladılar. Abd kendi adamını vurdu. İngilizler ikna oldu sanırım. eee sıra işid de kalıcı yer teminidir. eminim onlara da bir kandil bulurlar. Türkiye işidi bir şekilde kandile yönlendirmeli. bir taraftan barzo diğer taraftan işid saldırırsa 2 ay sürmeden biter. içerde ise zaten ... korkusu ile kck denen bir şey kalmaz.
11 Kasım 2014 Salı 15:45
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri