Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

IŞİD o şehirde 503 kişiyi infaz etti!

17.05.2015 14:14
Enbar Vilayet Meclisi Başkanı Yardımcısı İsavi Ramadi'de durumun çok kritik olduğunu söylerken IŞİD'in 503 kişiyi infaz ettiğini açıkladı.

Irak'ta Enbar Vilayet Meclisi Başkanı Yardımcısı Falih el-İsavi, terör örgütü DAEŞ'in Ramadi'de 503 kişiyi infazettiğini ileri sürdü. 

AA muhabirine açıklamalarda bulunan İsavi, Ramadi'nin büyük bölümünün DAEŞ'in kontrolünde bulunduğunu, durumun son derece "kaygı verici" olduğunu söyledi. 

Ordu güçlerinin, Ramadi'de DAEŞ'e karşı henüz ciddi bir ilerleme kaydetmediğini aktaran İsavi, "DAEŞ militanları, Ramadi'de arasında asker ve sivillerinde de olduğu 503 kişiyi infaz etti. Durum kritik. Bağdat hükümeti bölgeye takviye askeri güç gönderdi ancak bu istenilen düzeyde olmadı. Kentteki güvenlik krizinin aşılması için İbadi hükümetinin bölgeye daha fazla askeri birlik göndermesi gerekiyor. Koalisyon ülkelerinin de ciddi hava desteğine ihtiyaç var" dedi. 

Sünni halkın yaşadığı Enbar'ın merkezi Ramadi, bir yılı aşkın bir zamandır DAEŞ'in elinde bulunuyor. Irak ordusu, DAEŞ saldırıları sonucu bölgede kontrolüne aldığı yerleşim birimlerinden çekilmek zorunda kaldı. Örgütün, Ramadi'nin yüzde 90'ını ele geçirdiği ileri sürülmüş, Başbakan Haydar el-İbadi, söz konusu iddiayı yalanlayarak, DAEŞ'e karşı "zafere" yakın olduklarını açıklamıştı.

Bu haber toplam 1730 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri