Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

IŞİD sınırda bekleyen Suriyelileri geri çevirdi

15.06.2015 05:09
IŞİD kontrolündeki Telabyad’dan kaçarak Akçakale sınırında bekleyen Suriyelileri, IŞİD'liler geri çevirince, insanlar tel örgüleri aştı.

Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'ne komşu Telabyad'dan akşam saatlerinde ellerinde uzun namlulu tüfeklerle sınır hattına gelen IŞİD militanı oldukları iddia edilen 8-9 kişilik grup, Türkiye'ye geçmek için bekleyen Suriyelilerin evlerine dönmeleri yönünde çağrıda bulundu.

IŞİD sınırda bekleyen Suriyelileri geri çevirdi VİDEO

EVLERİNE DÖNDÜLER

Bazılarının yüzlerini maskeyle gizlediği gruptakilerin çağrısına uyan aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu binlerce kişi, evlerine döndü.

TEKRAR SINIRA GELDİLER

IŞİD üyesi oldukları iddia edilen grup ile birlikte Telabyad'a dönen kalabalık, bir süre sonra yeniden Türkiye'ye sığınmak için sınır hattına akın etmeye başladı. Türkiye'ye sığınmak için gelenlerin sayısı her geçen saat artarken, bölgedeki güvenlik önlemleri de üst düzeyde tutuluyor.

TEL ÖRGÜLERİ AŞTILAR

Sınır kapısından geçemeyen Suriyeliler, tel örgüleri aşarak Türkiye tarafına geçti. Suriyeliler güvenlik güçlerinin önlem aldığı sınır kapısı yanında hendekle çevrili alanda bekletiliyor.

Bu haber toplam 2260 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri