Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

IŞİD son dakika örgüte yılbaşı hediyesi gibi operasyon

31.12.2014 13:29
IŞİD son durum haberlerine göre örgüte 'yılbaşı hediyesi' gibi operasyon yapıldı Kaçmaya çalışan 4 IŞİD militanı yakalandı.

IŞİD son dakika haberlerine göre örgüte 'yılbaşı hediyesi' olarak çok büyük bir sabah operasyonu yapıldı PeşmergeGüçleri, bugün başkent Erbil’de, kaçmak isten 4 IŞİD’liyi sağ olarak yakaladı.

Peşmerge Güçleri istihbarat yetkililerinden Esad Kadir Kuşafi, Rudaw’a yaptığı açıklamada Pırmam (Selahaddin) ilçesi sınırları içindeki Starke köyünde 4 IŞİDmensubunu yakaladıklarını belirtti. Kuşafi, IŞİD’lilerin Iraklı olduğunu ve kerkük’ün Dakuk ilçesinde ikamet etiklerini söyledi.

IŞİD mensupları, bölgede bulunan nehirden kaşıya geçerek kaçmak isterken ele geçirildi.

BU SABAH SAATLERİNDE OPERASYON BAŞLAMIŞTI

Peşmerge Güçleri bugün sabah saatlerinde Erbil yakınındaki Güwer – Mahmur cephesinde IŞİD örgütü mensuplarına karşı saldırıya geçmişti. Ağır silahlarla Sultan Abdullah köyü çevresinde IŞİD örgütü mensuplarına karşı operasyon başlatılmıştı.

sid.20141231130502.jpg

Güwer – Mahmur Cephesi Sorumlusu Sirwan Barzani, dün, IŞİD’le savaş öncesi peşmergelerin bulunmadığı bazı bölgelere girdiklerini belirtmişti.

pesmerge-3.20141231130518.jpg Sirwan Barzani, IŞİD örgütünün Erbil’e doğru ilerlemek istediğini ancak PeşmergeGüçleri’nin her seferinde planları bozarak, saldırıları püskürttüğünü ifade etmişti.

barzani.20141231130405.jpg

BARZANİ'DEN 2015 MÜJDESİ


Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani, 2015 yılında, IŞİD saldırılarından dolayı göç etmek zorunda kalanalrın evlerine döneceğini ifade etti.

Başkan Barzani, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kürt milletinin, “sahip olduğunu yüksek değerler sayesinde” savaştan zaferle çıkacağını belirten Barzani, “Allah’ın izni ve Kürdistan halkının desteğiyle yeni yılda herkes kendi evine dönecek” dedi. Mesajda, daha sonra şu ifadeler yer aldı:

“Özgürlük yolunda ve IŞİD teröristlerine karşı savaşta canlarını millet ve vatan uğruna feda eden kahraman şehit peşmergelerin ruhuna binlerce selam olsun.”

Barzani ayrıca, “2015 yılının Kürdistan halkı ve büyün insanlık için mutluluk ve refah yılı olmasını diliyorum. Umut ediyorum ki yeni yıl inkarın, şiddetin ve terörün bittiği bir yıl olacak. Artık insanlık onuru çiğnenmesin, bölgede barış hakim olsun ve insani değerler kin ile nefrete karşı galip gelsin” İfadelerini kullandı.

Bu haber toplam 2134 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri