Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

IŞİD'den rehinelere 'bombacı' şakası!

30.09.2014 16:41
IŞİD miltanları, 101 gün boyunca rehin tuttukları 49 kişiye, “Sizi intihar bombacısı yapacağız” diye (sözde) şaka yapmış.

IŞİD’in elinde 101 gün rehin kalan 49 vatandaşımızın kurtarılmasının ardından, IŞİD'in elinde neler yaşadıkları bir bir gün yüzüne çıkıyor.

Rehinelerden konsolosluk görevlisi Ersan-Fatma Köksal çifti, yaşadıklarını Huffington Post’a şöyle özetledi: “Ölümle yaşam arasında ince bir çizgideydik.”

"PSİKOLOJİK İŞKENCEYE TABİ TUTULDUK"

 

Çift, fiziksel açıdan kötü muamale görmemekle birlikte psikolojik işkenceye tabi tutulduklarını anlattı: “Bize kafa kesme videoları seyrettirip sonumuzun öyle olabileceğini söylüyorlardı.”

 

Ersan Köksal, bir gün militanlara, amaçlarının ne olduğunu sorduğunda şu yanıtı almış: “Dünyayı fethetmek.”

 

Karı-koca bir başka gün militanlara, kendilerini örgüte katılmaya zorlayıp zorlamayacaklarını sormuş. Aldıkları yanıt şaka bile olsa ikisini de ürkütmüş. Militanlardan biri, “Hayır” deyip ekleyip eklemiş: “Ama sizi intihar bombacısı yapıp yurtdışında görevlendirmeyi düşünebiliriz.”

MİLİTANLAR İLK İŞ OLARAK TELEFONLARINI TOPLAMIŞ

 

Çiftin anlattığına göre militanlar ilk iş olarak rehinelerin telefonlarını toplamış ve herhangi bir elektronik alet ya da sinyal veren cihaz bulunduranların cezalandırılacağını söylemiş.

Bu haber toplam 1978 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri