Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

M. Nureddin Coşan'ın Seçim Tercihi

01.06.2011 21:35
Nereye gidildiğini, yarın ne olacağını, canından çok sevip tercih edip büyüttüğün çocuklarını, istikbalini düşün, emekliliğinin, sonrasının, hayatının istemediğin, tasvip etmediğin bir düzeneğin içinde geçtiğini, heba edildiğini farket, bu duruma müdahale

Değerli kardeşim, aklını kullan!
Nereye gidildiğini, yarın ne olacağını, canından çok sevip tercih edip büyüttüğün çocuklarını, istikbalini düşün, emekliliğinin, sonrasının, hayatının istemediğin, tasvip etmediğin bir düzeneğin içinde geçtiğini, heba edildiğini farket, bu duruma müdahale et, itiraz et, boş verme!
Anlamaya, görmeye çalış, doğruyla yanlışı ayır, duruşunu özünle birleştir.
Göz boyamalı, kısa vadeli, saman alevli, serap misali ağzına bal çalındığını, çalınanın aslında bal olmadığını, duygularınla oynandığını, oynananlardan bihaber gafil kaldığını gör!
Kafanı devekuşu gibi kuma gömüp yaşadığın ülkede değerlerinin buharlaşmasına kayıtsız kalma, "neme lazım" deme, "menfaatim" deme!
Maneviyat bahçemize dadanmış domuz sürülerini, sırtlanları, hain köpekleri, kurnaz tilkileri, leş kargalarını, kanımızı, canımızı, değerlerimizi, zenginliklerimizi emmeğe yeltenen sülükleri, asalakları silkele, sırtından at, kamburunu düzelt, el ele ver, gücünü topla, maneviyatını düzelt, iyileri bul, onlarla birleş, işbirliği yap, yanlışı düzelt!
Bunu daha önce yaptın. Güzeli seçtin, güzelleştin, güçlendin. Örnek oldun, öncü oldun, yol gösterdin, ilham kaynağı oldun, sevildin...
Isıttın, karanlık asırlara güneş oldun aydınlattın. Çağ atlattın. Susuz yüreklere su serptin, serinlettin. Umut oldun, çare arayan biçare insanlığa, tarih yazdın altın harflerle dimağlara.
Şimdi silkin, şimdi uyan, dengeleri boz. "Bozkurtlara" fırsat ver, yol ver, OY ver. Çeki düzen versin, destek olsun dostlara, fayda versin, tek yürek olsun iyiler.
"Sagduyu'nun" mevcut hükümeti kuran partiye ilk genel seçimlerinde tek başına iktidar olmasıyla sonuçlanan verdiği şartlı destekle bile, hala, maalesef insanlık için, inananlar için beklenenleri gerçekleştiremeyen Sayın Başbakan, MHP'li kardeşlerin barajı aşamayacağını bekliyor. Haydi! Yalnız bırakmayalım meydanda özgürlükler vaad edegelen arkadaşı. MHP'li kardeşlerim, barajı aşın da, sizinle birlikte, daha önce söz verip de yerine getiremeyenler için bir telafi fırsatı doğsun.
Birleşsin güçler, def etsin akbabaları, şanımız yürüsün cihanda.
Sefillere uşak olmayalım.
Çünkü, kölesiyiz, Razı olsun âlemlerin Efendisi bizden.

 

Muharrem Nureddin Coşan
 
KAYNAK: www.iskenderpasa.com
 

Kaynak:
Bu haber toplam 29132 defa okunmuştur
Maneviyat Bahcemiz
Mehmet Basören
Maneviyat bahçemize dadanmış domuz sürülerini, sırtlanları, hain köpekleri, kurnaz tilkileri, leş kargalarını, kanımızı, canımızı, değerlerimizi, zenginliklerimizi emmeğe yeltenen sülükleri, asalakları silkele, sırtından at, kamburunu düzelt, el ele ver, gücünü topla, maneviyatını düzelt, iyileri bul, onlarla birleş, işbirliği yap, yanlışı düzelt! Hoca Efen'diden Allah razi olsun. Maneviyat bahcemizi talan edenler var. Insallah bunlar hepimizin acikca görecegi bir sekilde ortaya cikacaktir. Aman onlara dikkat.
18 Haziran 2011 Cumartesi 13:06
Beğendim (2)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
tavsiye
hatice özyurt
kıymetli kardeşim, semi'na ve eta'na ancak ve ancak RABBİN buyruk ve emirleri karşısında söylenir.Bunu, konumu ne olursa olsun bir beşerin emri karşısında söylersek imanımıza taasub belasını musallat etmiş oluruz ki hafazanallah gizli şirke götüren bir adım olur. Her insanın hataya düşebileceğini hesab edip, uhrevi hesabının altından kalkamayacağımız bir adım atmayalım. Bu partiyi kurtarmak mürşidlik makamında oturan bir kişiye düşmemeli.Bırakalım bunu stk lar ,dernekler düşünsün.Bucemaatin adı fuhuş ve çetecilerle anılmamalıydı. yazık oldu.
11 Haziran 2011 Cumartesi 02:37
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
HADİSİ ŞERİFTE ASABİYETÇİLER BİZDEN DEĞİLDİR DİYOR
BİR DOST
acaba neye hizmet ediyorsunuz hangi akla hangi fikre zira şuan aklınızı inkar etmiş oluyorsunuz m zahid hoca tamam esat hoca tamam ama siz çok eksiksiniz süleymancılar zaten masonik bir yapının hadimleri idi yoksa sizdemi yurt dışında böyle bir yapılanmanın tesiri altına girdiniz cevap yazarmısınız sayın hocam
10 Haziran 2011 Cuma 12:00
Beğendim (1)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
HİÇ ŞAŞIRMADIM
ALİ EFE
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
06 Haziran 2011 Pazartesi 13:57
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Maalesef
akil
Esat Coşan Hoca’nın çevresinde, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden, cemaatin ileri gelenlerinden oluşan bir akile topluluğu, istişare heyeti vardı. Onlarla zaman zaman oturur konuşurdu. Nurettin Bey’in yakın çevresinde kimlerin olduğu, kimlerle konuşup değerlendirme yaptığı meçhul. Cemaatin Türkiye’deki yönetici konumundaki kişilerinin dahi kendisiyle oturup konuşamadığı biliniyor. Karanlık noktalar var. Maalesef koskoca bir cemaat ve gelenek bitiriliyor.
06 Haziran 2011 Pazartesi 13:10
Beğendim (0)Beğenmedim (2)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri