Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İslâm dünyası üzgün

09.06.2015 11:51
Balkanlar’dan Afrika’ya, Afrika’dan Asya’ya kadar bütün dünyanın mazlum Müslümanları, günlerdir ellerini semaya açmış, dualarla arşı titretiyor, ”Türkiye bize sahip çıkan tek ülke. Son umudumuz AK Parti. Onu elimizden alma Allah’ım. Erdoğan’ın kurduğu ve

Zulme uğrayan Müslüman halkların sesini dünyaya duyuran AK Parti hükümetinin 2015 Genel Seçimlerinde yüzde 41 oy almasına rağmen tek başına iktidar olabilecek milletvekili sayısına ulaşamaması, başta Siyonist işşgal devleti İsrail olmak üzere haçlı ittifakı tarafından sevinçle karşılanırken; Filistin, Bosna-Hersek, Arnavutluk, Kosova, Makedonya, Mısır, Irak, Suriye, Arakan, Lübnan, Ürdün, Yemen, Somali ve Doğu Türkistan da yaşayan Müslümanları yasa boğdu. En büyük tedirginliği ise terör devleti İsrail işgali altındaki Filistin halkı ile Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli muhacirler yaşıyor.

SEÇİM SONUÇLARI EN ÇOK FİLİSTİNLİLERİ ÜZDÜ

2015 Genel Seçimleri Müslüman ve Arap dünyasında da geniş yankı buldu. Başta yıllardır Siyonist İsrail’in zulmüne uğrayan Filistinli Müslümanlar başta olmak üzere Mısır’daki darbe karşıtı Müslümanlar ile diğer Arap halkı seçim sonuçlarını merakla bekledi. Seçim sonuçlarının ardından en büyük kaygıyı yıllardır AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’dan aldıkları destekle seslerini dünyaya duyuran Filistin halkı yaşadı. Birçok Arap halkının da seçim sonuçlarından memnun olmadığı gözlendi. Dünya üzerinde zulme uğrayan Müslüman halkların gözü Türkiye’de yeni kurulacak hükümete çevrilmiş durumda.

2 MİLYON SURİYELİ TEDİRGİN

Seçim sonuçlarına en çok üzülenlerden birisi de Suriye’deki Esad zulmünden kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli muhacirler oldu. “İktidara geldiğimizde onları Esad’a geri göndereceğiz” diyen Kılıçdaroğlu ile Bahçeli’nin insafsızlığına terkedilen iki milyon Suriyeli, çaresizce yeni kurulacak hükümeti bekliyor.

Bu haber toplam 1342 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri