Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İslam karşıtı Wilders’tan alçak açıklama

14.09.2016 12:31
İslam karşıtlığıyla bilinen ve daha önce yaptığı ırkçı ve faşist açıklamalarıyla tepki toplayan Hollandalı parti lideri Wilders, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin konuştu. Wilders yine hakaret üstüne hakaret ederek, "15 Temmuz'un başarısız olmasına üzüld

Hollandalı aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders, 15 Temmuz'da Türkiye'de yaşanan darbe girişiminin başarısız olmasına üzüldüğünü söyledi. Wilders, "Askeri rejim, her halükarda Erdoğan'dan iyidir" şeklinde skandal ifadeler kullandı.

Wilders, Hollanda Parlamantosu özel oturumda, 15 Temmuz'da Türkiye'de yaşanan darbe girişimi ve sonrasında gelişen olayları ele aldı. Oturumda, aşırı sağcı lider Wilders ile diğer siyasi parti temsilcileri arasında, "demokrasi" tartışması yaşandı.

Sözlerine, "Ne yazık ki, 15 Temmuz'daki darbe girişimi başarılı olmadı" diye başlayan Wilders'e, Hıristiyan Demokrat Parti (CDA) lideri Sybrand van Haersma Buma tepki gösterdi.

BBC'de yer alan habere göre, Hıristiyan Demokrat liderin demokrasiyi savunarak, "Burası demokrasinin temsil edildiği bir yer. Beğensek de beğenmesek de Erdoğan seçilmiş bir lider ve darbe girişimi seçilmiş bir yönetime karşı yapıldı. Darbe başarılı olsa ne görecektin?" sözleri üzerine Erdoğan nefretini bir kez daha kusan Wilders, şöyle konuştu:

"ERDOĞAN'SIZ BİR DÜNYA GÖRECEKTİM"

PVV lideri Wilders ise, "Erdoğan'sız bir dünya görecektim. Buna çok sevinirdim" karşılığını verdi.

Daha önce çıktığı meclis kürsüsünden Kuran-ı Kerim'i göstererek, "Her şeyin sebebi bu" diyen İslam düşmanı Wilders, "askeri rejimin her halükarda Erdoğan rejiminden daha iyi olduğunu" öne sürdü.

Bu haber toplam 912 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri