Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İslam ülkeleri İslam Ordusu’nu kurmalıdır

22 Ocak 2009 / 17:24
İran’ın Sistan Bulucistan eyaletinin Bilgeler meclisindeki ehli sünnet üyesi Selami, İKÖ’nün uluslararası İslami bir kuruma dönüşmesi ve ortak ordunun kurulmasının müslüman milletlerin zaferine katkı sağlayacağını açıkladı.
Nazir Ahmed Selami, İslam konferansı teşkilatının Gazze faciası karşısında pasif tutumunu eleştirerek bu gün Irak, Afganistan ve Filistin’de yaşananların müslümanların pasif tutumundan kaynaklandığını, İKÖ’nün uluslararası İslami bir kurumua dönüşmesi ve ortak ordunun kurulmasının müslüman milletlerin zaferine katkı sağlayacağını belirtti.

Bilgeler meclisi üyesi Selami ayrıca İslam düşmanlarının uluslararası kurum ve kuruluşların dünyanın güvenliğini temin etmek için kurulduğunu bilmeleri gerektiğini, oysa günümüzde bu kurumların süper güçlerin elinde zulüm aracı haline geldiğini ve müslümanların çıkarlarını çiğnediğini vurguladı.

Ortak İslami ordu konusunda İslam ülkelerinin hazır olup olmadığı meselesi hakkında da Selami, kuşkusuz böyle bir ordunun kurulması için bölge halkının düşüncesinde gereken altyapının hazırlanması gerektiğini, müslüman milletler bu orduya ihitayaç olduğunu hissetmeye başlayınca kurulmasının mümkün olacağını ifade etti.

islamiyonelis
Bu haber toplam 1008 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri