Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İslam'a hakaret euro milyoneri yaptı

17.12.2010 22:52
Sarrazin'in 3 milyon eurodan fazla para kazandığı bildirildi.
Amanya Merkez Bankası'nın eski Yönetim Kurulu Üyesi Thilo Sarrazin'in, ülkede yaşayan Müslüman göçmenleri eleştirdiği 'Almanya Kendini Yok Ediyor' adlı kitabı ile 3 milyon eurodan fazla para kazandığı bildirildi. 

Bild gazetesinde yer alan haberde, Müslüman göçmenlere ve Türklere karşı ırkçı açıklamaları nedeniyle Alman Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etmek zorunda kalan Sarrazin’in kitabının, 2010 yılında üzerinde en fazla tartışılan ve son 10 yılda en fazla satılan siyasi içerikli kitap olduğu belirtildi.

Sarrazin’in katıldığı ve ZDF televizyonunda yayımlanan "ZDFneo" programının sunucusu Benjamin von Stuckard-Barre, 22,99 avro satış fiyatı olan kitabın Almanya’da 1,2 milyon adet satıldığını, satıştan elde edilen gelirin yüzde 12’lik kısmını oluşturan yaklaşık 3,3 milyon avronun Sarrazin’e kaldığını söyledi.

Sarrazin de bunun üzerine programda yaptığı açıklamada, pazarlık yaparak bu oranı daha da yükselttiğini söyledi.

Programı stüdyoda izleyenler arasında bulunan gazeteci Hajo Schumacher’in, bu para ile ne yapacağını sorması üzerine de Sarrazin, bu soruyu eşinin de kendisine sorduğunu ifade ederek, "Ben de her seferinde parayı hesabıma yatıracağımı ve sakin bir şekilde ne yapacağımı düşüneceğimi söylüyorum" şeklinde konuştu.
Sarrazin, kitabında yer alan tartışmalı iddiaları neden daha önce yayımlamadığı şeklindeki bir soruya karşılık da daha önce Berlin Eyaleti Maliye Bakanı olarak görev yaptığını hatırlatarak, Berlin eyaletinin bütçesini düzeltmekle meşgul olduğunu kaydetti.

Sarrazin, Türklerin, Arapların ve Afrikalıların Almanya'yı doğal yollardan aptallaştırdığını söylemişti. 

Bu haber toplam 2266 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri