Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İslam'a saldırı hat safhada

08.10.2012 12:02
İnternet ortamında oynanan Call of Duty isimli popüler bir bilgisayar oyununun bir sahnesinde tuvalette Allah’ın isimleri ve Kur’an’dan ayetlerin bulunduğu bir tablo yerleştirildiği ortaya çıktı.

Sübliminal metotlarla İslam'a ve insanlığa saldırıların had safhaya çıktığı şu günlerde konunun önemine dikkat çeken Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, şeytan ve ele geçirdiği askerlerinin bu faaliyetlerini büyük bir ortak akılla ve büyük bir ustalıkla yerine getirdiklerini söyledi.

Gençlerin hem vakitlerini çalan hem sağlıklı düşünce potansiyelleri baltalayan bazı bilgisayar oyunlarının içinde sübliminal mesajların da bulunduğu gerçeği bir defa daha ortaya çıktı.

TUVALETTE ÂYET YAZILI TABLO

İnternet ortamında oynanan Call of Duty isimli popüler bir bilgisayar oyununun bir sahnesinde tuvalette Allah'ın isimleri ve Kur'an'dan ayetlerin bulunduğu bir tablo yerleştirildiği ortaya çıktı. Bir oyuncunun dikkati ile ortaya çıkan gerçek, insanların şeytanın ve şeytanlaşmış insanların faaliyetleri karşısında ne kadar uyanık olmaları gerektiği hususunu bir defa daha ortaya koydu. Oyunun yapımcılarının böyle bir faaliyeti bilinçsiz yapmalarının mümkün olmadığını düşünen uzmanlar, şeytani ritüeller ve yöntemler içeren bu tür saldırıların tarihin eski çağlarında olduğu gibi bugünün sözde modern ve çağdaş firavunlarınca da kullanıldığının bir defa daha görüldüğünü değerlendiriyorlar.

“ŞEYTANIN ASKERİ OLMUŞLAR”

Müslümanlardan beklenen ise, çocuklarını, gençlerini ve nefislerini şeytanın oyuncağı olmaktan korumaları. Sübliminal metotlarla İslam'a ve insanlığa saldırıların had safhaya çıktığı şu günlerde konunun önemine dikkat çeken Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, şeytan ve ele geçirdiği askerlerinin bu faaliyetlerini büyük bir ortak akılla ve büyük bir ustalıkla yerine getirdiklerini söyledi. Teknoloji kullanımından geri dönüşün makul ve mümkün olmadığını değerlendiren Avcı, bilgisayar oyunu üreten yerli beyinlerin elinden tutulmadığını, milli sanat ve teknoloji üretimi noktasında devletin bir kurumunun bulunmadığını, bugün Kültür Bakanlarının Noel Babaların peşinde koştuğunu ifade etti. Avcı, devletin bu konularda artık ne zaman harekete geçeceğini merak bile etmediklerini bildirdi.

“TÜRKİYE'NİN SORUMLULUĞU ÇOK FAZLA”

Kendi sinemamızı bilgisayar yazılımlarımızı vs. oluşturmak için devletin öncelikle bir politikasının olması gerektiğini bildiren Avcı, bu politikanın bugün mevcut olmadığını söyledi. Türkiye'nin bu konudaki sorumluluğunun hayati öneme sahip olduğunu söyleyen Avcı, Türkiye'nin geliştireceği yazılımlar sayesinde diğer ülkelerdeki Müslüman gençlerin ve hatta bütün dünya gençliğinin şeytanın elinden bir ölçüde de olsa kurtarılmasının sağlanabileceğini vurguladı.

Osman Yiğit / Akit
 

Bu haber toplam 5024 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri