Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Haniye, Diyarbakır iddiasını yalanladı

04.01.2012 16:55
BDP lideri Demirtaş'ı ziyareti sırasında sarffetiği iddia edilen sözü nedeniyle Filistin Başbakanı Haniye, 'Haberi görünce şok oldu, asla doğru değil' dedi.

Gazze;deki Filistin Hükümeti;nin Başbakanı İsmail Haniye, ''Ankara;da parti liderleriyle yaptığım görüşme esnasında, Türkiye;nin içişlerini yakından veya uzaktan ilgilendiren hiçbir söz benden sadır olmamıştır'' dedi.

Gazze;deki Filistin Hükümeti;nin Başbakanı Haniye, bugün bazı gazete ve internet sitelerinde 'Haniye'den tuhaf sözler' başlığıyla verilen haberle ilgili olarak AA muhabirine açıklama yaptı. Haniye, ''Ankara;da parti liderleriyle yaptığım görüşme esnasında, Türkiye;nin içişlerini yakından veya uzaktan ilgilendiren hiçbir söz benden sadır olmamıştır'' dedi.

Haniye, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş;ı ziyaret esnasında 'Diyarbakır;ın özgür olması konusunda' ağzından ne bir söz, ne de buna benzer bir ifade çıktığını söyledi. Haniye, ''BDP;li ve diğer partili yetkilileri ile ziyaretimiz esnasında bütün konuşmalarımız Filistin, Gazze kuşatması, Filistinli gruplar arasındaki görüşmeler ve Kudüs;ün geleceğini üzerine olmuştur. Türkiye;nin içişlerini ilgilendirecek bir konuda hiçbir görüş sarfetmedim" diye konuştu

 

Bu haber toplam 2346 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri