Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsmet Yılmaz HDP'yi fena bombaladı!

12.04.2015 15:51
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, PKK saldırısyla ilgili, "Doğuda evlatların canını alacaksın, batıda da gidip aynı anaların evlatlarından oy isteyeceksin. Bu iki yüzlülükten vazgeçmek lazım." dedi.

Ağrı Diyadin'in Yukarı Tütek köyündeki ağaç dikme etkinliği için güvenlik önlemi alan askerlere PKK'nın ateş açması sonucu dün sabah saatlerinde çıkan çatışma, yaklaşık 12 saat sürdü.

Jandarma Özel Harekat ile Ağrı'daki İç Güvenlik Tugayı'ndan gelen takviye güçlerinin PKK'nın saldırısına verdikleri karşılıkta 5 terörist öldürüldü. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da olayla ilgili açıklamalarda bulundu. Yılmaz, "Doğuda insanların evlatlarının canını alacaksın batıda da gidip aynı anaların evlatlarından oy isteyeceksin. Bu iki yüzlülükten de vazgeçmek lazımdır. " dedi.

"SİLAHLA SİYASET YAN YANA OLMAZ"

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere tarifeli uçakla İstanbul'dan Sivas'a gelen bakan Yılmaz'ı, Nuri Demirağ Havaalanında vali Alim Barut, Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Belediye Başkanı Sami Aydın, AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin, protokol üyeleri ve partililer karşıladı. Havaalanı çıkışında Ağrı'da yaşanan olaylar ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Çözüm sürecinin bu ülkenin geleceği için olmazsa olmaz unsuru olduğunu görenler bunu aksatmak istiyorlar, birinci husus budur. İkinci husus bu çözüm sürecine karşı çıkanlara milletçe hepimizin karşı çıkması lazım. Üçüncü husus silahla siyaset yan yana olmaz." dedi.

"DÜNYANIN HANGİ ÜLKESİNDE VAR"

Bakan Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:

"Milletin iradesinin üzerine silahla ipotek koymakta mümkün değildir. Doğuda insanların evlatlarının canını alacaksın batıda da gidip aynı anaların evlatlarından oy isteyeceksin. Bu iki yüzlülükten de vazgeçmek lazımdır. Türkiye'nin sabırla barış sürecini devam ettirmesi gerekir ve inşallah devam ettirecektir. Biz bunu hedefine ulaştırmayı düşünüyoruz. Ancak milletimiz desteklerse bunu hedefe götürürüz. Bu sürecin dışında olanları da milletimizin tasfiye etmesi lazım ve prim vermemesi lazım, hiç vermedi. Türk Silahlı Kuvvetleri hukuk devletinin yanındadır. Milletin hizmetindedir. Şimdi diyor ki 'Biz silahlı propaganda yapacağız sen buna karışma' diyor. Buna hukuk müsaade eder mi? Dünyanın hangi ülkesinde elinde silahlı, gerek şehir içinde gerekse dağlarda gezeceksin. Dolayısıyla da bu çift yüzlü siyasetin, iki yüzlü siyasetin terk edilmesi lazım ki demokratik ortamda yüzde kaç oy alırsan al ama elinde silahla çift yüzlü siyasetle yüzde bir oy bile alsan sana fazladır. Bu sözün karşılığını muhatap olanlar biliyor. Ama inşallah Türkiye'nin geleceği daha iyi olacaktır.

"TÜRKİYE'NİN HUZUR ADASI OLMASINI İSTEMİYORLAR"

Bu süreç zor bir süreçtir. Çünkü sadece bu sürecin aktörleri, bu gördüklerimiz değil, gördüklerimizin ötesinde de aktörleri var. Artık yedi düvel diyoruz, ülke ismi vermiyorum ama yedi düvel Türkiye'nin bu bölgede bir emin liman olmasını istemiyor. İşte Suriye'yi, Irak'ı, Ukrayna'yı, Yemen'i, Libya'yı, Mısır'ı görün. Dolayısıyla Türkiye'nin emin liman, adeta esenlik adası, barış adası, huzur adası olmasını istemiyorlar. Ama onlara rağmen sabırla inşallah Türkiye'nin bu sıfatını, bu vasfını devam ettireceğiz."

"SEÇİM YAKLAŞTIKÇA BU OLAYLAR ARTACAK"

Seçim yaklaştıkça benzer olayların artması ile ilgili soru üzerine ise, "Artacaktır, daha da artacaktır. Gaye nedir? Bu çözüm süreci hedefine ulaşmalıdır. Çözüm süreci iyi gitmiyor algısını vererek AK Parti'nin oylarını nasıl daha aşağı alırız şeklinde bir çalışma olacaktır. Ama milletimiz oynanan oyunu görürse inşallah bunlara itibar etmeyecektir. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Türk güvenlik güçleri üzerine düşen görevi hakkıyla yerine getirmiştir. Bundan sonrada getirmeye devam edecektir" ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 1568 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri