Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'İsminiz Hizbuşşeytan olmalı'

26.05.2013 22:01
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Esed Rejimini desteklediğini açıklayan Hizbullah'a sert tepki gösterdi. Bozdağ Hizbullah'a "isminiz Hizbuşşeytan olmalı" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ 6'ncı İttihad-ı islam Sempozyumunda yaptığı konuşmada Esed Rejimini desteklediğini açıklayan Hizbullah'ı eleştirdi.

Bozdağ, "isminiz Hizbuşşeytan olmalı" diye konuştu.

6'ncı İttihad-ı İslam Sempozyumu 35 ülkeden din alimlerinin katılımıyla Ankara'da gerçekleştirildi.

Sempozyumda bir konuşma yapan başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İslam dünyasındaki ayrılıklara dikkat çekti "alimler toplumu önünden gitmediği sürece geri kalmaya mahkumuz" diye konuştu.

İslam dünyasındaki birleşmenin istişare ile mümkün olacağını söyleyen Bozdağ, ayrılıkların ırkçılık ve terör belalarıyla daha da derinleştiğini söyledi.

El-Kaide'nin bir terör örgütü olduğunu buradan tekrar ediyorum diyen Bozdağ,İslam düşmanları oturup uğraşsa ancak böyle bir örgüt kurabilirlerdi dedi.

Lübnan Hizbullahının Esed'i desteklediğini açıklamasını da eleştiren Bozdağ,"Sakın bunları Allah için yaptığınızı söylemeyin bunları ancak şeytan için yapıyorsunuz.İsminizi de değiştirin.İsminiz Hizbuşşeytan olmalı"diye konuştu.

Suriye'de mezhepsel ayrılıkların körüklendiğini söyleyen Bozdağ,İran ve Maliki'nin tavrının da dikkatle izlenmesi gerektiğini ifade etti.

Bu haber toplam 3162 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri