Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSÖM, ÖZÜRLÜ ve AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMADI.

02.05.2012 00:35
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM), Özürlü Memur Seçme Sınavına (ÖMSS) giren özürlü memur adaylarını umutlarına taşıdı.

Yasakla birlikte Azerbaycan'da dublajlı Türk dizileri başta olmak üzere hiçbir yabancı dizinin yayınlanmasına izin verilmezken; Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Hulusi Kılıç, Azerbaycan'ın yabancı dizi yasağını değerlendirdi.

Büyükelçi Kılıç, "Türk dünyası giderek güçleniyor. Onun için bizler kendi aralarımızda ortak yapımlar yapmamız lazım ki, lehçelerimiz birbirlerine daha çok yaklaşsın. Bu karar Azerbaycan makamlarının kararıdır ve buna saygı duyuyoruz. İnşallah bu karar Azerbaycanımız için hayırlı olur. Ben Türk dünyasının gelişim güçlenmesinden yanayım. Türk dili konuşan ülkelerin tek dili konuşması lazım" dedi.

Öte yandan, karara uymayan televizyon kanallarını ise ağır cezalar bekliyor. Kanunda yapılan değişikliğe göre karara uymayan televizyon kanalları, öncelikle ihtar alacak; ardından da cezai işlem uygulanacak.
İhtar ve cezai işlemin ardından hala yayınına devam eden kanalların olması durumunda ise lisansının iptali gündeme gelecek.

İHA

 

 

Kaynak:
Bu haber toplam 2982 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri