Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSPANYA BAŞBAKANI'NDAN EKONOMİYE ÖVGÜ

27.11.2012 19:32
Başbakan Erdoğan, İspanya Başbakan'ı Mariano Rajoy Brey ile görüşmesinin ardından ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısına ise İspanya Başbakan'ının Türk ekonomisini öven sözleri damgasını vurdu. İspanya Başbakan'ı Türk ekonomisi için "Biz Avrupa ülkeleri ve İspanya olarak kötü durumdayız. Keşke biz de aynı durumda olsak. Sayın Türk Başbakan'ını tebrik etmek kutlamak ve aynı şekilde devam etmesini söylemek istiyorum." dedi.

AA muhabirinin İspanya Başbakan'ına Türkiye'nin ekonomisini nasıl değerlendiriyorsunuz diye bir soru sorması üzerine, İspanyol Başbakan, "Türkiye'nin ekonomisi çok iyi durumda. Biz Avrupa ülkeleri ve İspanya olarak kötü durumdayız. Keşke biz de aynı durumda olsak. Sayın Türk Başbakan'ını tebrik etmek kutlamak ve aynı şekilde devam etmesini söylemek istiyorum." dedi.

İspanya Başbakan'ı Türkiye'nin AB üyelik süreci için ise "Türkiye üzerine düşen görevleri yerine getiriyorsa. Bunu sonuçlarına olumlu bir şekilde ulaşması gerekir." dedi.

Ayrıca bağımsızlımsızlık ilan edeceği iddiaları ortaya atılan Katalonya ile ilgili konuşan İspanya Başbakan'ı "Katalonya İspanya hükümeti olarak şu anda yeni kurulacak hükümetle iş birliği yapmaya devam edecek. Bu son iki yıl içerisinde birbirimize destek olduk. İşbirliğimiz devam edecek. Hepimizin öncelik konusu ekonomik kriz. " dedi.

 

Bu haber toplam 3790 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri