Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cezaevinde felçli ağabeyine bakıyor

25.01.2012 10:43
Cezaevinde felç olan gence bakmak için ağabeyi, işini, eşini ve çocuklarını bırakıp gönüllü olarak hapse girdi. Görülmemiş fedakarlık yapan ağabeyin tek bir isteği var.

Isparta E Tipi Kapalı Cezaevi'nde kaldığı sırada merdiven boşluğuna düşmesi sonucu felç olan 24 yaşındaki Özgür Uygun'a ağabeyi Soner Uygun bakıyor.

Büyük ağabey Birol Uygun ise kardeşinin tam teşekküllü bir hastanede tedavi görmesi ve iyileşinceye kadar cezasının ertelenmesini istedi.

İKİ BEYİN AMELİYATI GEÇİRDİ

Manisa Salihli'de işlediği bir suçtan dolayı 17 yıl hapis cezası alan Özgür Uygun cezasının 5 yılını Manisa'da tamamladıktan sonra 2011 yılının Nisan ayında Isparta Cezaevi'ne nakledildi. 14 Haziran gecesi münakaşa ettiği 3 mahkum tarafından merdiven boşluğundan atıldığı iddia edilen Uygun, Isparta Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. İntihar girişimi raporu verilen Özgür Uygun'un iki beyin ameliyatının ardından vücudunun büyük bölümü felç kaldı.

KÜÇÜK AĞABEYİ KARDEŞİNİN YANINDA CEZAEVİNDE

Özgür Uygun'a, savcılıktan izin alarak cezaevine refakatçi olarak giren ağabey Soner Uygun bakmaya başladı.

Büyük ağabey Birol Uygun da, kardeşi Soner'in hiçbir suçu olmadığı halde kardeşine bakabilmek için yaklaşık 3 aydır cezaevinde kaldığını belirterek "Tek isteğimiz sağlık durumu ile ilgili raporları bulunan kardeşimizin tedavisine devam edilmesi ve iyileşinceye kadar cezasının ertelenmesidir" dedi.

MERDİVEN BOŞLUĞUNA ATTILAR İDDİASI

Kardeşi Özgür Uygun'un Manisa'nın Salihli ilçesinde polise mukavemet ve Ağır Ceza Hakimliğine hakaret suçlarından 17 yıla mahkum olduğunu belirten ağabey Birol Uygun, şöyle konuştu: "Kardeşim Manisa E Tipi Kapalı Cezaevi'nde 5 yıl kaldıktan sonra geçen Nisan ayında Isparta Kapalı Cezaevi'ne sevk edildi. 14 Haziran gecesi aynı koğuşta kaldığı üç mahkum tarafından merdiven boşluğundan atılmış. Aynı gece hastaneye kaldırılan kardeşimin kafatası hasar görmüş. Isparta Devlet Hastanesi'nde iki ayrı ameliyat
geçirdi. Cezaevinden bize söylenen, kardeşimin intihar girişiminde bulunduğu. Biz kardeşimin 3 mahkum tarafından merdiven boşluğundan atıldığını komadan çıktığında işaret ederek anlatması sonucu öğrenebildik."

ONA ŞİMDİ CEZAEVİNDE KARDEŞİ BAKIYOR

Geçirdiği iki beyin ameliyatının ardından iki ay hastanede yoğun bakım servisinde şuuru kapalı olarak makinelere bağlı halde kalan Özgür Uygun'un daha sonra İzmir Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi'nde 2 ay daha tedavi gördüğünü anlatan ağabey Birol Uygun, "Ağız yolu ile beslenmeye başlanan kardeşim tekrar Isparta Cezaevi'ne getirildi. Fakat kardeşim nefes almak dışında hiçbir işini kendi yapamıyor. Vücudunun tamamı felçli" diye konuştu.

SAVCILIKTAN ÖZEL İZİN

Savcılıktan özel izinle refakatçi olarak küçük ağabey Soner Uygun'un cezaevine girdiğini anlatan Birol Uygun, sözlerine şöyle devam etti: "Cezaevi savcısına dilekçe yazarak özel izin aldık. Şimdi kardeşimin yemeğini yedirmek, altını değiştirmek gibi ihtiyaçlarını karşılamak için 26 yaşındaki bir diğer kardeşim Soner Uygun refakatçi olarak cezaevine girdi. Kardeşlerim için ayrı bir koğuş açmışlar orada kalıyorlar. Refakatçi olarak içeri giren kardeşim evli ve iki çocuğu var. Üç aydır çocukları
babalarını görmedi."

TEDAVİSİNİN BİR HASTANEDE SÜRMESİNİ İSTİYORUZ

Kardeşinin cezaevinde kalmaya durumunun müsait olup olmadığına dair İstanbul'dan Adli Tıp raporlarının beklendiğini söyleyen Birol Uygun, sözlerini şöyle tamamladı: "Kardeşimi felçli olarak cezaevinde yatırmak yerine iyileşinceye ve kendi ihtiyaçlarını karşılayabilir hale gelinceye kadar tedavisinin tam teşekküllü bir hastanede devam ettirilmesini ve cezasının bu sürede ertelenmesini rica ediyoruz."

Bu haber toplam 5454 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri