Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail, 1 ayda 500 Filistinli İşçiyi tutukladı

02.10.2011 13:17
İsrail'in Eylül ayı içinde 500 Filistinli işçiyi tutukladığı öğrenildi.

Filistin İşçiler Birliği Genel Sekreteri Haydar İbrahim, İsrail'in Eylül ayı içinde 500 Filistinli işçiyi tutukladığını belirterek, bunlardan 50’sinin çalışma iznine sahip olduğunu ifade etti.

İbrahim yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İsrail polisiyle sınır muhafızları defalarca Filistinli işçileri yollarda, çalıştıkları yerlerde ve kurumlarda takip edip kovaladılar. İşgal askeri ve polisi onları tutuklamakla kalmadı, tutukladıklarını dayaktan geçirdi. Bazılarının yaralanması ve hastanelerde tedavi görmesi işçilerin gördüğü insanlık dışı muameleyi gözler önüne seriyor.”

Filistinli işçilerin konuyla ilgili anlattıkları ise kan donduracak türden. Tüm elbiselerini çıkarmaya zorlanan işçiler, hakaret ve tehditler arasında işkence görüyorlar. Yolda ve iş yerlerinde tutuklandıklarını belirten işçiler, hakaret dolu gözaltı sürecinden sonra büyük meblağlar karşılığında serbest bırakıldıklarını ifade ediyorlar.

Afule şehrinde tutuklanan 30 işçinin insanın kısa bir süre dahi kalamayacağı kadar kötü bir yerde iki gün aç ve susuz bir şekilde tutulması, bir lokma ekmeğin peşinde koşan mazlum Filistinlilerin dramatik durumunu gözler önüne seriyor.

Prizmahaber.com

Bu haber toplam 1592 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri