Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail 66'lık dedeyi yatağında vurdu

07.01.2011 19:29
İsrail yeni bir katliama imza attı. Batı Şeria'daki El Halil kentinde Vael Mahmud Said Bitar adlı 66 yaşındaki bir Filistinlinin evine sabah saatlerinde baskın düzenleyerek 66'lık kadını öldürdü.

 

İsrail askeri Batı Şeria’da yaptığı baskında 66 yaşındaki bir Filistinli’yi yatağında öldürdü.

İsrail yeni bir katliama imza attı. Batı Şeria'daki El Halil kentinde Vael Mahmud Said Bitar adlı 66 yaşındaki bir Filistinlinin evine baskın yaptı. Sabaha karşı saat 03.45'te eve giren İsrail askerleri, üst kattaki yatak odasında uyuyan yaşlı adamı yatağında kurşunlayarak öldürdü. İsrail Ordusu'nun Bitar'ı öldüren asker hakkında soruşturma başlattığı öğrenildi.

İSRAİL ORDUSU ÜZÜNTÜLERİNİ BİLDİRDİ

İsrail ordusu, İsrail askerlerinin Batı Şeria'nın El Halil kentinde düzenledikleri operasyon sırasında, 66 yaşındaki bir Filistinlinin öldürülmesi nedeniyle üzüntülerini bildirdi.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Merkez Komutanı Avi Mizrahi'nin olayla ilgili soruşturma açtırdığı da duyuruldu.

Tutuklama operasyonunu doğrulayan açıklamada, tutuklanan Vael Mahmud Said Bitar'ın, Hamas'ın El Halil bölgesindeki silahlı altyapı faaliyetinin bir üyesi olduğu ve Bitar'ın, 2008 yılında İsrailli bir kadının öldüğü, 10 kişinin de yaralandığı Dimona'daki intihar eyleminin planlayıcısı Şehab Natşe'nin yardımcısı olduğu kaydedildi.

 

Bu haber toplam 1986 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri