Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Gazze Filosunu önleyin' talimatı

27.04.2011 23:45
İsrail Başbakanı Netanyahu, Dışişleri Bakanlığına yeni bir Gazze filosunun önlemesine yönelik diplomatik çabaların sürdürülmesi, orduya da yeni filo için hazırlıkların yapılması talimatını verdi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Dışişleri Bakanlığına yeni bir Gazze filosunun önlemesine yönelik diplomatik çabaların sürdürülmesi, orduya da yeni filo için hazırlıkların yapılması talimatını verdi. Haaretz gazetesine göre, 31 Mayıs 2010’da gerçekleşen ve dokuz Türk’ün ölümüyle sonuçlanan Mavi Marmara gemisine baskının yıldönümü dolayısıyla Gazze’ye yeni bir filo düzenleme çalışmaları, bugün İsrail’de yapılan dar kapsamlı bakanlar toplantısında ele alındı.
Toplantının ardından yapılan açıklamada Başbakan Netanyahu’nun Dışişleri Bakanı Lieberman’a filonun önlenmesine yönelik diplomatik çabaların sürdürülmesi talimatı verdiği bildirildi. Açıklamada ayrıca Netanyahu’nun ordu ve güvenlik güçlerine de filonun olası gelişi için hazırlanması emrini de verdiği kaydedildi. Haberde "Mayıs ayında yola çıkması beklenen filonun çıkışı, muhtemelen Haziran ortasında olacak çünkü düzenleyiciler, Türk parlamentosu seçimlerinin sonucunu beklemeyi tercih ediyorlar" yorumu yapıldı.

Bu haber toplam 1504 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri