Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSRAİL BM'NİN FİLİSTİN KARARINI REDDETTİ

03.12.2012 01:37
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail'in Birleşmiş Milletler'in Filistin ile ilgili kararını reddettiğini söyledi

Birleşmiş Milletler'e üye olmayan gözlemci devlet statüsünü kazandıktan sonra Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Batı Şeria'ya döndü. Binlerce Filistinli ellerinde bayraklarla Abbas'ı karşıladı. İsrail ise gelişmelere tepkili.

Kudüs'te yapılan haftalık bakanlar kurulu toplantısında konuşan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "Siyonizme ve İsrail devletine yapılan saldırıya yanıt, tüm bölgelerdeki yerleşim yerleri planlarını kuvvetlendirerek, hükümetin aldığı yeni yerleşim yerleriyle ilgili kararları uygulamaktır" dedi.

Netanyahu bunların kendi sözleri olmadığını, suikastte hayatını kaybeden eski İsrail Başbakanı İzak Rabin'in 1975 yılında Birleşmiş Milletler'de ırkçılık ve siyonizmin eşitlendiği günün ardından geliştirdiği dil olduğunu ifade etti.

İSRAİL'İN STRATEJİK HARİTASI

Netanyahu konuşmasının devamında, "Bugün Kudüs'ü inşa ediyoruz ve tüm bölgelerinde inşa etmeye devam edeceğiz; bu, İsrail devletinin stratejik haritasıdır" dedi.

Netanyahu, "Filistin otoritesi tek taraflı olarak Birleşmiş Milletler'de attığı adımla, İsrail ile yaptığı anlaşmaları ihlal etmiştir, buna göre de İsrail, Birleşmiş Milletler kararını reddetmektedir" şeklinde sözlerini sürdürdü. 

Bu haber toplam 2694 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri