Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fethullah Gülen neden susuyor!

17.07.2014 12:30
İsrail’in Filistin katliamı dünyanın birçok ülkesinde tepkiyle karşılanırken Fetullah Gülen’in bu konudaki sessizliğini koruması dikkatlerden kaçmıyor.

İsrail, bütün uyarılara rağmen Gazze'yi bombalamaya devam ediyor. Deniz, kara ve havadan yapılan operasyon 10 günü geride bıraktı. Operasyonla beraber 200 Filistinli hayatını kaybederken, 1000′in üzerinde kişi de yaralandı.

İsrail'in saldırıları Türkiye tarafından da büyük tepkiyle karşılandı. İktidar ve muhalefet parti liderleri Gazze'de yaşanan insanlık dramına tepki gösterirken, sivil toplum örgütleri de peş peşe açıklamalarda bulundu.

FETHULLAH GÜLEN İSRAİL'E KARŞI SESSİZ?
Türkiye hemen her kesiminden İsrail'e tepki gelirken, Hizmet Hareketi lideri Fethullah Gülen ise bu konuda sessiz kalmayı tercih etti. Daha önce bu tür toplumsal olaylarda yayınladığı mesajlarla dikkat çeken Fethullah Gülen, İsrail zulmüne sessiz kalarak ABD'deki Yahudi cemaatiyle olan iyi ilişkilerini bozmamayı tercih etti.

GÜLEN DUT YEMİŞ BÜLBÜLE DÖNDÜ!
Her seferinde kendilerinin bir sivil toplum kuruluşu olduklarını bu tür toplumsal olaylarda insiyatif almaktan kaçınmayacaklarını dile getiren Fethullah Gülen yıllarca bu söylemleri sayesinde cemaatin tabanını genişletti. Fakat Gülen, mevzu bahis ABD yada İsrail'in antidemokratik uygulamaları olunca nedense hep dut yemiş bülbüle dönüyor.

GÜLEN HAREKETİ'NİN İKİLİ OYUNU!
Sürekli insan haklarından, demokrasiden, barıştan bahseden nutuklar atan Fethullah Gülen'in, Filistin'de masum insanlar katledilirken sessiz kalmayı tercih etmesi Gülen Hareketi'nin ikircikli siyasetini bir kez daha gözler önüne serdi. Söz konusu Gülen ve yandaşlarının çıkarları olunca en azılı yönetimlere bile arka çıkabiliyorlar. (Mısır, İsrail...)

MAVİ MARMARA OLAYINDA ÖLENLERİ SUÇLAMIŞTI!
Fethullah Gülen İsrail-Filistin konusundaki en son açıklamasını birkaç yıl önce yapmıştı. Hatırlanacağı üzere Gülen, Gazze'ye yardım götüren Mavi Marmara'nın İsrail tarafından basılmasını, vatandaşlarımızın öldürülmesini görmezden gelerek "İsrail'e, devlet otoritesine karşı sorulmalıydı" açıklamasında bulunmuştu.

Bu haber toplam 4036 defa okunmuştur
kise yokmuuuuuu?
ekrem bey
şşşş! alooooo! fetoşşşş! nerde senin kürsü de döktüğün timsah gözyaşların! ha gayret belki haham başı olabilirsin devam devam!
17 Temmuz 2014 Perşembe 20:57
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri