Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Haberi okuyanın kanı donuyor

20.03.2009 01:03
Haaretz gazetesinde, saldırılara katılan İsrailli askerlerin şahit oldukları olaylara yer verildi
İsrail'in Gazze'ye 22 gün süren saldırılarında bazı askerlerin sivil Filistinlileri sırf öldürmüş olmak için öldürdükleri, durup dururken evleri yıktıkları, keskin nişancıların, annelerinin kucağındaki çocukları vurdukları, bir bir ortaya çıkıyor. Askeri Akademi Müdürü bile "Askerler için çok kötü şeyler anlatılıyor" dedi.

KESKİN NİŞANCILAR, FİLİSTİNLİ ANNENİN 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

Haaretz gazetesinde, saldırılara katılan İsrailli askerlerin şahit oldukları olaylara yer verildi. Ayrıca İsrail askeri ve devlet radyolarında da yer verilen olaylardan birinde, İzak Rabin'in adını taşıyan Askeri Akademi'den askerlerin, evinden çıkarken gideceği yolu şaşıran bir Filistinli anneyle iki çocuğunun İsrailli keskin nişancı tarafından öldürüldüğünü anlattığı belirtildi.

EVİNİN YAKININDA YÜRÜYEN YAŞLI KADINI VURDULAR

Bir başka olayda ise evinin 100 metre yakınında yürüyen yaşlı bir Filistinli kadının öldürüldüğü belirtilirken, vandalizm olayları ve durup dururken evlerin yıkıldığı da anlatıldı.

SİVİLLERE KARŞI SALDIRILAR HAKKINDA "ÇOK KÖTÜ ŞEYLER" ANLATILIYOR

Akademi Müdürü Dany Zamir, devlet radyosundaki açıklamasında, sivillere yönelik haksız saldırılarla ilgili çok kötü şeyler anlatıldığını, askerlerin şahit olduğu bu olayların öğrenilmesinden sonra, soruşturma başlatılması için Genelkurmay Başkanlığının konudan haberdar edildiğini kaydetti.

İsrail'in 22 gün süren saldırılarında 1300'den fazla Filistinli ölmüş, 5 bin Filistinli yaralanmıştı. Ölenler arasında 437 çocuk, 110 kadın ve 123 yaşlı bulunuyor. Saldırılarda ayrıca 14 doktorla 4 gazeteci de hayatını kaybetmişti
Kaynak:
Bu haber toplam 1042 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri