Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail'in 'sahte mezar' şeytanlığı!

29.05.2012 12:20
Filistin İslami Hareketi Başkan Yardımcısı Hatib: "İsrail sahte mezarlar aracılığıyla tarihi çarpıtıyor"
1948 Filistin İslami Hareketi Başkan Yardımcısı Kemal Hatib, İsrail'in Kudüs'teki Mescid-i Aksa'nın çevresinde boş mezarlar inşa ettiği iddiasını değerlendirerek, "İsrail sahte mezarlar aracılığıyla tarihi çarpıtıyor" dedi. 
 
Hatib, İsrail'in 1948 ve 1967'de Filistin topraklarını silah gücüyle ele geçirdiğini belirterek, İsrail yönetiminin Kudüs'teki varlığına bir ölçüde meşruiyet kazandırmak ve işgal ettiği toprakların aslında Yahudilere ait olduğunu ileri sürmek için sahte mezarlar kazdığını savundu. 
 
Filistin topraklarının Araplara ve Müslümanlara ait toprakları olduğunu ve tarihi gerçekleri saptırma çabalarının hiçbir şekilde başarılı olamayacağını dile getiren Hatib, "Bu topraklardaki her taş, ağaç ve insan işgalcilerin gasbına karşı çıkmaktadır" diye konuştu. 
 
"İsrail'in Kudüs'ü Yahudileştirme faaliyetlerine karşı konulması gerektiğini" ifade eden Hatib, "Sorunun temelinde işgal yatıyor ve işgalin ortadan kalkması için tüm İslam ümmetinin çabalarını bir araya getirmesi gerekiyor" şeklinde konuştu.  
 
Batı Şeria'da faaliyet gösteren El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Kurumu, yayımladığı bir raporda, "İsrail, Mescid-i Aksa'nın çevresinde boş mezarlar inşa ediyor" iddiasına yer vermişti. 
 
1948 Filistin İslami Hareketi, Hamas'ın İsrail içerisindeki kolu olarak biliniyor. 
AA
Bu haber toplam 2836 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri