Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail 'Filistin' kelimesini kaldırdı

13.12.2012 02:27
İsrail, Filistin'e Birleşmiş Milletler'de "üye olmayan gözlemci ülke" sıfatının verilmesinin ardından Batı Şeria'ya girişte kullanılan damgadaki "Filistin bölgesidir" ibaresi değiştirip yerine bakın ne koydu...

Filistin'e Birleşmiş Milletler'de "üye olmayan gözlemci ülke" sıfatının verilmesinin ardından İsrail hükümeti, Filistinlilere yönelik yeni bir uygulamaya daha başladı.

Hükümet, Batı Şeria'ya girmek isteyenlerin pasaportlarına vurduğu giriş damgasındaki "Filistin bölgesi" ibaresini kaldırdı yerine "Yahudi ve Samara bölgesidir" ibaresini getirdi.

Israil, Birleşmiş Milletler nezdinde "İsgal altında olduğu ve meşrutiyeti hiçbir devlete ait olmadığı'' kabul edilen Bati Şeria bölgesine girişte yeni bir uygulama başlattı..

Batı Şeria'ya girişlerde pasaportlara vurulan giriş damgasındaki " "Filistin bölgesidir" ibaresi yerine "Yahudi ve Samara Bolgesidir" ibaresi konuldu.

Kullanılmaya başlanan yeni ibarenin bölgede endişelere yol açtığı belirtiliyor.

Uygulamanın Filistin'e Birleşmiş Milletlerde üye olmayan gözlemci ülke sıfatının verilmesinin ardından başladığı iddia ediliyor.

 

Kaynak: TRT Haber 

Bu haber toplam 6412 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri