Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail: Filistin devleti kurulmayacak

30.11.2012 02:17
Mahmut Abbas'ın Birlemiş Milletler Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmayı bitirmesinin ardından İsrail'den ilk tepkiler geldi.

Mahmut Abbas'ın Birlemiş Milletler Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmayı bitirmesinin ardından İsrail'den ilk tepkiler geldi.

Başbakanlık Basın Ofisi'nden yapılan açıklamada, ''Tüm dünya, İsrail vatandaşlarına ve İsrail Savunma Kuvvetleri'ne karşı yalan propaganda, iftira ve zehirle dolu konuşmayı izledi. Barış isteyen biri böyle bir şekilde konuşmamalı'' denildi.

Oylamanın sonucunun açıklanmasının ardından gelen ikinci açıklamada ise, ''Bu anlamsız karar, hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Başbakan Binyamin Netanyahu'nun çok açık bir şekilde belirttiği gibi İsrail vatandaşlarının güvenliği garanti altına alınmadıkça Filistin devleti kurulmayacak. İran terörizminin Gazze ve Lübnan'daki gibi, Judea ve Samarya'da olmasına izin vermeyecek.

Barış görüşmeleri Birleşmiş Milletler'in tek taraflı kararıyla değil Kudüs ve Ramallah arasında doğrudan ve ön koşulsuz görüşmelerle olmalıdır. Filistin, İsrail'le olan anlaşmaları ihlal etti ve İsrail de buna göre hareket edecektir'' ifadelerine yer verildi. 

Bu haber toplam 4902 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri