Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'İsrail füze menzilimizde'

04.03.2009 21:21
İran Devrim Muhafızları Komutanı General Muhammed Ali Caferi, İsrail nükleer tesislerinin ülkesinin füze menzilinde olduğunu söyledi.
Caferi, İsrail'in ülkesine saldırması halinde karşılık vereceği uyarısında bulundu.

General Caferi, şimdi İran ordusunun İsrail ve ABD'yi saldırmaktan vazgeçirebilecek güce sahip olduğunu söyledi. Caferi, "Siyonist yönetim altındaki topraklardaki her bir nükleer tesis İran füzelerinin menzilindedir." dedi.

İran'ın Şahab-3 füzeleri 2 bin kilometre menzili ile İsrail'i saldırı sahasına kapsamına alıyor. İran ayrıca saldırı uçaklarının menzili artırdığını ve İsrail'e yapılabilecek bir saldırıda uçakların yakıt ikmali yapmadan gidip dönebileceğini açıklamıştı.

İsrail yönetimi, İran'ın nükleer programını durdurmaması durumunda bu ülkeyi vurabilecekleri tehdidinde bulunmuştu. İsrail'de hükümeti kurmakla görevlendirilen yeni Başbakan Benjamin Netanyahu, da bu konuda sert yaklaşımı olan ve İran'a askeri müdahale seçeneğini destekleyenlerden olduğu biliniyor. Nükleer silaha sahip olduğu inanılan İsrail ve müttefiki ABD, İran'ın nükleer programını nükleer silah yapımı için geliştirdiği iddia ediyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 1066 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri