Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazze'de katliam sürüyor! 172 Ölü

14.07.2014 11:27
İsrail'in, Gazze'ye düzenlediği operasyonlarda şu ana kadar 172 kişi hayatını kaybetti, bin 367 kişi yaralandı.

İsrail'in Gazze'nin güneyindeki Han Yunus kentine düzenlediği hava saldırılarında 3 kişi, Gazze'nin orta kesimindeki Deyr el-Belah kentinde bir grup Filistinliye yönelik hava saldırısında da 5 kişi hayatını kaybetti.

Gazze'deki bir eve düzenlediği bombardımanda yaralanan 1 Filistinli de hayatını kaybetti.

SALDIRILARDA 73 KİŞİ YARALANDI

İsrail'in geçen haftadan bu yana Gazze'ye düzenlediği saldırılarda ölenlerin sayısı 172'ye yükseldi, bin 267 kişi ise yaralandı.

İsrail'in daha önce düzenlediği saldırılarda 172 kişi hayatanı kaybetmiş, bin 260 kişi de yaralanmıştı.

 


7 FİLİSTİNLİ DAHA YARALANDI

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği son saldırılarda 7 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

Görgü tanıkları, İsrail'e ait savaş uçaklarının, Gazze'nin çeşitli bölgelerine düzenlediği saldırılarda er-Rimal semtinde hükümete ait bilgisayar sistemlerinin bulunduğu binanın hedef alındığını ve 5 kişinin yaralandığını ifade etti.

Şeyh Aclin semtinde ise Şemleh ailesine ait eve düzenlenen saldırıda 2 kişinin yaralandığı belirtildi.

Öte yandan, İsrail savaş uçakları tarafından Deyru'l Belah kentinde en-hedef alınan Nur Camisi'nin tamamen yıkıldığı ve çevredeki evlerin zarar gördüğü bildirildi.

Tarım arazilerine düzenlenen hava saldırılarında ise yakın bölgelerdeki evlerde büyük çapta hasar meydana geldiği kaydedildi.

560 EV ZARAR GÖRDÜ

Filistin uzlaşı hükümetinin Bayındırlık ve İskan Bakanı Mufid el-Hasayine, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında 560 evin tümüyle zarar gördüğünü belirtti.

Hasayine, "İsrail'in Gazze'de geçen pazartesi günü başlattığı saldırılardan şimdiye kadar 560 ev tümüyle, 12 bin 800 ev ise kısmen zarar gördü" dedi.

Ürdün'de, Gazzeliler için kan bağışı

Ürdün'de, Gazzeliler için kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Başkent Amman'da, İsrail'in saldırılarına maruz kalan Gazzeliler için düzenlenen kampanyaya Ürdünlüler yoğun ilgi gösterdi.

Ürdün Ticaret Odası Birliği tarafından organize edilen ve 2 gün sürecek kampanyaya destek verenlerden Muhammed Hamid, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Umarım, Gazzeli kardeşlerimizin ihtiyaç duyduğundan daha çok kan bağışına ulaşabiliriz" dedi.

Ömer Kılani de "Ürdünlülerin kanının, en azından İsrail'in saldırılarında yaralanan sivillere yardım sağlamasını umuyorum" diye konuştu.

Arap dünyasının tutumunu eleştiren Kılani, "İsrail'in Gazze'ye ve Filistinlilere yönelik başlattığı saldırılarla işlediği sistematik suça Arap dünyasının sessiz kalması hayal kırıklığı" ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 3664 defa okunmuştur
Rabbım kahhar isimi ile kahretsin sizi
LATİF Demir
Ey siyonistler. Rabbım sisi kahretsin. Amin amin amin
14 Temmuz 2014 Pazartesi 13:08
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri