Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail medyası yenilgiyi kabul etti

06.08.2014 14:19
İsrail'in tek taraflı ateşkes ilan etmesi ve tüm askerlerini Gazze'den çekmesini, İsrail medyası, yenilginin ilanı olarak kabul etti.

İsrail'in önceki gün tek taraflı ateşkes ilan etmesi, dün de tüm askerlerini Gazze'den çektiğini duyurmasını, İsrail medyası, yenilginin ilanı olarak kabul etti.

İsrail'in önemli gazetelerinden Haaretz, İsrail ordusunun Gazze saldırılarının ardından yenildiğini söyledi ve "İsrail ordusu ya beynini depoya kaldırdı, ya da Hamas'a kiraladı. Bütçesi artmasına rağmen Hamas'ı yenemedi" dedi.

Haaretz, İsrail ordusunu King Kong'a benzeterek şu ifadeleri kullandı: "Bir goril kadar büyük, hantal ve sakar olan İsrail ordusu, her attığı adımda bir evi, köprüyü ya da BM okulunu yıktı. Ama bu ordunun daha güçlü ve büyük olmaya değil, daha zeki olmaya ihtiyacı var". İsrail basınında çıkan diğer haberlerde de, İsrail'in 8 Temmuz'da başlattığı ve binin üzerinde sivili öldürdüğü 'Koruyucu Hat' Operasyonu'nun başarısızlıkla sonuçlandığı ve bu savaşın galibinin Hamas olduğu belirtiliyor.

 
 

 

Bu haber toplam 1986 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

FİLİSTİN KORKU EŞİĞİNİ AŞTI
osman reçber
Filistinliler, korku eşiğini aşmış durumdalar. Bütün Dünya (ABD, ÇİN, RUSYA, ALMANYA , İSLAM DÜNYASI, ARAP DÜNYASI, BM...) İsrailden korktuklarından bu zulmü, bu aktiamı ya görmemezlikten geliyor, ya da zalimin yanında saf tutuyorlar. Araplar desen (Katar ve Hizbullah hariç) ya, "ya leyli" çekiyor ya "bilmedim, duymadım, görmedim" ayaklarına yatıyor. Bir kısmı ise bununla da yetinmeyip cellatlaryla işbirliği içine giriyor. (Suud ve Mısır gibi) Sadece Filistin UDRUP UDRUP TELAVİV marşını söyleyerek bu "ahir zaman canavarına" meydan okuyor. Bu nedenledir ki galiba Yahudiler için sonun başlangıcı başladı
06 Ağustos 2014 Çarşamba 15:16
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri