Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail kendi askerlerini bilerek vurdu

27 Ocak 2009 / 19:59
İsrail'in esir düşmüş askerlerini bilerek öldürdüğünü söyleyen Ebu Merzuk: “Bu kez tankları Gazze dışında karşılayacağız”dedi.
Filistin Enformasyon Merkezi

Yaz aylarından beri Siyonist işgal ordusunun olası bir saldırısına karşı hazırlık yaptıklarını belirten Hamas’ın Siyasi Birim başkan yardımcısı Dr. Musa Ebu Merzuk, Amerika başkanı Barack Obama’nın Filistin meselesiyle ilgili ortaya koyduğu tavrın, daha önceki Amerika başkanlarının ortaya koydukları tavırdan farklı olmadığını söyledi.

Şam’daki Yermuk mülteci kampında dün yapılan bir konferansta konuşan Dr. Ebu Merzuk şöyle dedi: “Allah’a ve O’nun zafer vaadine iman eden ve bu iman mektebinden gelen Hamas ve diğer direniş mücahitleri, yaz aylarından beri Siyonist işgal güçlerine karşı hazırlanıyorlardı. 5 bin Kur’an hafızı, Allah’ın bizi üstün kılacağı zafer günleri için hazırlanmıştı. Gazze savaşı, Filistinli direniş mücahitlerinin Filistin toprakları üzerinde işgal ordusuyla girdikleri ilk savaştı. Önümüzdeki olası bir savaşta, direniş mücahitleri işgal ordusu tanklarını gazze’nin dışında karşılayacak ve onların Gazze’ye yaklaşmalarına izin vermeyecektir.”

Ebu Merzuk Gazze savaşında esir alının işgalci askerler konusuna da değinerek şunları söyledi: “Siyonist askerler, esir alınmaları durumunda tutuldukları yeri kendi ordularının tespit edebilmesi için göğüslerinin üzerinde bir cihaz taşıyorlardı. İşgal ordusu askerlerinin esir alındığını görünce, onları kurtarmaya çalışmak yerine savaş uçaklarıyla bulundukları yeri bombaladı. Neticede direniş mücahitleriyle birlikte kendi askerlerini de öldürdüler.”

Ebu Merzuk açıklamasında ayrıca, Gazze savaşıyla direnişi bitirmek isteyenlerle düşmanın tankları üzerinde Gazze’ye girmek isteyenlerin bu savaşta bozguna uğradıklarını ve direnişe karşı çıkan bazı Filistinlilerin düşmana uşaklık yaptıklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Fetih Abdurabbih’in dışında kendisine sözcülük edecek birini buladı mı? Abdurabbih, Filistin halkının şeytan ve piyon olarak gördüğü bir insandır. Böyle birinin direnişle ilgili olumlu bir tavır sergilemesi mümkün değildir.”

Ebu Merzuk Gazze’de şehit olan Filistinlilere de değinerek şöyle dedi: “1500 şehit verdiğimiz doğrudur. Fakat vahşetin yaşandığı üç haftalık süre içinde, şehitlerin yerine geçsinler diye özgür ve mücahide kardeşlerimiz 3500 çocuk doğurdular.”

Bu haber toplam 918 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri