Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail martta yeniden saldırabilir

11 Şubat 2009 / 18:58
İsrail’in Hamas’ı bitirme planlarının devam ettiğini belirten Siyonist kaynaklar “İsrail, Gazze’yi Ele Geçirmek İçin Mart’ta Yeni Bir Operasyon Düşünüyor”
Filistin Enformasyon Merkezi

Siyonist İsrail radyosu, sağlam kaynaklara dayandırarak verdiği haberde, işgal ordusunun Mart’ın başında Gazze’yi işgal etmeyi düşündüğünü duyurdu.

Siyonist kaynaklar, hava koşullarının müsait olması durumunda yeni bir saldırının başlayacağını belirterek bu operasyonun öncelikle Hamas’ın attığı füzelere son vermeyi dolayısıyla Hamas’ın gücünü kırmayı, Hamas’ı tamamıyla tasfiye ettikten sonra da Gazze’yi Mahmut Abbas’a teslim etmeyi hedeflediğini ifade ettiler.

Ordunun bunun için kamuoyu oluşturmaya çalıştığını belirten kaynaklar, İsrail’in yaptığı askeri operasyonların haklılığını kanıtlamak için 70 yabancı elçiye Gazze sınırını gezdirdiğine dikkat çektiler.

Erez sınır kapısında elçileri karşılayan Dışişleri Bakanı Tzipi Livni ile ordu komutanları, bölgeyi gezdirerek kendi haklılıklarını ortaya koymaya çalıştılar.

Kaynaklar devamla, İsrail’in Hamas’ın Gazze’deki gücünü kırmak amacıyla başlatacağı daha büyük ve daha yıkıcı bir saldırı için kamuoyu oluşturma çabası içinde olduğunu ifade ettiler.

Bu haber toplam 872 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri