Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail medyasından şok ifadeler!

30.08.2013 16:06
İsrail medyasında, Türkiye’den özür dilenmesine ilişkin “çok büyük hata” yorumları yapıldı.
Başbakan Erdoğan'ın Mısır'daki darbenin arkasında İsrail 'in olduğunu iddia ettiği açıklamanın yankıları hala etkisini sürdürürken, İsrail medyasıTürkiye 'yle ilgili sert söylemlere yer veriyor.
 
İsrail'in büyük gazetesi Yedioth Ahronoth'un Hagai Segal imzası ile yayımlanan "Özür İçin Üzgünüz" başlıklı analizde, Türkiye'den özür dilenmesi 'Çok büyük bir hata' olarak nitelendirildi ve 'Türkiye İran 'dan sonra İsrail'in bölgedeki en sert düşmanı' denildi.
 
Yorumda “İsrail hükümeti, Ankara önünde diz çöktü ve işlemediği bir günah için af diledi, bunun karşılığında da yüzüne birçok kez tükürüldü” gibi ağır ifadeleri kullanılıyor. 
 
Özre rağmen Başbakan Erdoğan’dan tek bir “uzlaştırıcı” bakış gelmediği, geçen hafta da "İsrail’i Mısır’daki darbenin arkasında olmakla suçladığı" belirtildiği yorumda şöyle iddialar yer aldı:
 
“Verilen taahhütlere karşı Türkiye, büyükelçisini yeniden İsrail’e göndermedi ancak Antalya’ya geri dönen binlerce İsrailli turistten yararlanıyor. Mevcut durumda Türkiye, İran’dan sonra İsrail’in bölgedeki en sert düşmanı olarak değerlendirilebilir.” 
 
Bu haber toplam 1524 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri