Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail “Terörist Varlık”

06 Şubat 2009 / 18:01
36 Arap ve İslam Ülkesi İşgal Devletini “Terörist Varlık” Olarak Nitelendirecek.Arap ve İslam ülkeleri, işgal devletini resmen terörist devlet olarak nitelendirme kararı aldı.
Filistin Enformasyon Merkezi

36 Arap ve İslam ülkesi, Suriye’nin teklifi üzerine Siyonist çete devletini bundan sonra “Terör Devleti” olarak nitelendirmeye ve bunu ders kitaplarında da işlemeye karar verdi.

Arap ve İslam ülkeleri bu kararı, Sudan’ın başkenti Hartum’da söz konusu ülkelerin aile ve çocuktan sorumlu bakanlarının yaptığı toplantıda aldılar.

Toplantının ardından yapılan açıklamada, sivil toplum örgütleriyle basın yayın organlarından, Siyonist terör devletinin Filistinli sivillere ve çocuklara karşı işlediği cinayetleri dünya kamuoyuna duyurmak için çaba göstermeleri istendi.

Uluslararası Ceza Mahkemesi Savcısı Luis Moreno-Ocampo daha önce yaptığı açıklamada, Gazze’de yaptıkları vahşet nedeniyle Siyonist işgal komutanlarının yargılanmasına olanak sağlamak için çalıştıklarını ifade etmişti. Gazze vahşetinde işgal güçleri 1328 kişiyi katlederken, 5450 kişiyi yaraladılar. Barbar bombardımanlarda onlarca camiyi, okulu ve binlerce evi de yerle bir ettiler. Şehit ve yaralıların yarısını ise kadınlarla çocuklar oluşturuyor.Bu haber toplam 784 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri