Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail'den TRT'ye müdahale!

31.12.2010 00:00
İsrail'de iş yapan Yılmazlar Group İnşaat adlı Türk firmasının davetlisi olarak bu ülkeye giden habercilere müdahele gerginlik yarattı

TRT'den yapılan açıklama şöyle: Üç günlük ziyaretin ardından ülkeyi terk etmeye hazırlanan basın mensupları saatlerce aramadan geçirildi. Bu arada TRT Haber ekibi bugüne dek benzerine pek rastlanılmayan bir uygulamayla karşı karşıya kaldı.

İsrailli güvenlik görevlileri ekibin kamerasına el koymak istedi. Muhabir Ayşen Yılmaz ve kameraman Fatih Aslan duruma tepki gösterdi.

Buna karşın İsrailli yetkililer ısrarlı tavırlarını sürdürerek bir tutanakla kameraya geçici bir süreliğine el koyduklarını bildirdiler.

TRT ekibi kamerasız bir şekilde Türkiye’ye geri dönemeyeceklerini belirtince “dilediğiniz kadar burada kalabilirsiniz ama bu işlemin ne kadar süreceği belli olmaz” cevabını aldılar.

Bu tavır karşısında haberciler Ankara Merkez’deki yöneticilere de danışarak ellerindeki tutanakla birlikte Türkiye’ye dönmek durumunda kaldı.

TRT yönetiminin yaşanan süreçten çok rahatsız olduğu, kurumda sürecin basın özgürlüğü ve misafirperverlikle asla bağdaştırılamayacağının dile getirildiği öğrenildi.

TRT ayrıca konuyla ilgili olarak İsrail Büyükelçiliği nezdinde girişim başlattı.

Bu haber toplam 2150 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri