Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail'den bir Ali Cengiz oyunu mu?

27.11.2012 01:52
Ağabeyinin gözaltına alınmasına kızan küçük kızın, İsrail askerlerine bağırıp çağırması ve kafa tutması karşısında askerlerin kıllarını bile kıpırdatmaması akıllarda soru işaretleri oluşturdu.

10 yaşında bir kız çocuğu, bu küçük yaşında zorbalıkla ve zulümle tanıştı. İsrail askerleri tutukladıkları Filistin lilerle birlikte ağabeyini de tutukladı.

Küçük kızın isyanı büyüktü. Askerlere dakikalar boyunca kafa tuttu. Yüzlerine karşı bağırdı, hatta yumrukla vurur gibi yaptı. Askerlerse onun bütün çabalarına rağmen herhangi bir karşılık vermedi.

Olayın diğer boyutu ise tam da burada ortaya çıkıyor. Zira yaptığı katliamlarla onlarca çocuğun hatta beşikteki bebeklerin dahi ölümüne yol açan İsrail'in, bu görüntüleri özellikle servis ettiği iddia ediliyor.Bu görüntüleri yaymanın amacı İsrail'in imajını düzeltmek, İsrail askerlerinin çocuklara karşı aslında ne kadar hoşgörülü olduğunu vurgulamak. Hatta bu tür mizansen görüntüleri çekmek için çocuklara para verildiği ifade ediliyor.

Görüntülerdeki kızın sarışın olması ve hem onun, hem de diğer çocukların Filistin'in yerli Araplarına pek benzememesi, bu iddiaları kuvvetlendiriyor. 

Bu haber toplam 5062 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri