Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail'den tansiyon düşürme çağrısı

10.09.2011 08:51
İsrail Başbakanlığı, politikalarının iki ülke arasındaki bağların kötüye gitmesinin önlemek olduğunu açıkladı.

İsrail Başbakanlığı, ''Bizim politikamız önceden olduğu gibi şimdi de Türkiye ile bağların kötüye gitmesini önlemek ve iki ülke arasındaki tansiyonu sakinleştirmektir'' dedi.

İsrail Başbakanlığının açıklaması, bugün İsrail'in İbranice yayımlanan Yedioth Ahronot gazetesinin, Türkiye'nin iki ülke diplomatik ilişkilerinin düzeyini düşürmesi; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ''Gazze'ye gidecek yardım gemilerine savaş gemilerinin eşlik edeceği''ne ilişkin sözlerinin ardından, Dışişleri Bakanı Avigdor lieberman'ın Türkiye'ye karşı bazı siyasi ve güvenlikle ilgili önlemler hazırlığında olduğu yolundaki haberinin ardından geldi.

Gazetenin haberine hiçbir atıfta bulunulmayan açıklamada, ''Başbakan ve hükümet üyeleri gerilimin tırmanması halinde ne yapılacağını ilişkin çeşitli opsiyonları müzakere etmiştir. Ancak bununla ilgili bir karar ancak gerekli olması halinde alınacaktır'' denildi.

''Bizim politikamız önceden olduğu gibi şimdi de Türkiye ile bağların kötüye gitmesini önlemek ve iki ülke arasındaki tansiyonu sakinleştirmektir'' denilen açıklamada İsrail'in, sorumluluk bilinciyle hareket ettiği ve etmeye de devam edeceği, Türkiye'nin de aynı şekilde davranacağının umut edildiği'' ifadelerine yer verildi. 

Bu haber toplam 1546 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri