Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail'e BM Binaları soruşturması

14 Şubat 2009 / 18:42
İşgal güçlerinin yaptığı katliamlara uzun süre sessiz kalan BM, Siyonistlerin BM’e Ait Binaları Vurmayı Soruşturmak İçin Harekete Geçti
Filistin Enformasyon MerkeziSiyonist işgal ordusunun Gazze vahşetinde BM’e ait binaları vurmasını soruşturmak için kurulan komisyon evvelki gün (12 Şubat Perşembe) New York’ta çalışmalarına başladı. UNRWA (BM Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü)’ne ait binalar, depolar ve okullar Gazze vahşeti boyunca defalarca Siyonist işgal ordusunun hava saldırısına maruz kalmış, sivillerin sığındığı bir okulun bombalanması sonucu ise onlarca sivil ve masum insan hayatını kaybetmişti.

BM adına bir açıklama yapan Michel Monta, komisyonun Newyork’ta çalışmalarına fiili olarak başladığını ve yakında Gazze’ye hareket edeceğini duyurdu.

Monta yaptığı açıklamanın devamında, BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un kurulan komisyona herkesin yardım etmesini beklediğini belirterek, soruşturma sonunda hazırlayacakları rapora göre gereken adımları atacağını belirtti.

Yapılan açıklamada işgal ordusunun Gazze’de BM binalarına yaptığı saldırıları soruşturmak için BM’nin oluşturduğu komisyon İngiltere, Amerika, Srilanka ve İsviçre üyelerinden oluşan oluşuyor.

Bu haber toplam 1046 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri