Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İsrail'in Hamas'ı düşürme planı

09.03.2009 18:40
Uzi Dayan, kurulacak yeni işgal devleti hükümetinin Hamas'ı düşürmek için çalışacağını söyledi. İsrail Ulusal Güvenlik Kurulu Eski Başkanı Hamas’ı Düşürmenin Yollarını Açıkladı
Filistin Enformasyon Merkezi

İsrail Ulusal Güvenlik Kurulu Eski Başkanı Uzi Dayan, kurulacak olan yeni İsrail hükümetinin Hamas’ı düşürmek için çalışacağını belirterek, bunun için 4 hedefi uygulaması gerektiğini söyledi.

Siyonist yetkili yaptığı açıklamada bu dört hedefin uygulanması durumunda Hamas’ın düşürülebileceğine dikkat çekerek, hedefleri şöyle sıraladı:

Birincisi: Sınır kapılarının açılmaması. Bu yolla bölgeye güven ve huzurun gelmesi önlenmeli. Dolayısıyla Şalit dosyası kapanmadan Gazze’nin güven ve huzurdan faydalanmayacağı anlaşılmalı.

İkincisi: Cezaevindeki Hamas mensupları tecrit edilmeli, yakınlarının ziyaretlerine engel olunmalı ve kendilerine kötü davranılmalı.

Üçüncüsü: Hareketin Filistin içinde ve dışındaki liderlerinden bazılarına suikastlar düzenlenerek karar mercii durumundaki liderlerine ağır bedeller ödetilmeli.

Dördüncüsü: İsrail ordusu, Gazze’nin kuzey kesimiyle, Mısır ile sınır olan Salahuddin bölgesini işgal etmeli.

Siyonist Ulusal Güvenlik Kurulu Eski Başkanı Uzi Dayan, Siyonist terör devletinin bu dört hedefi gerçekleştirmesi durumunda Hamas’ı bitirebileceğini iddia etti.

Bu haber toplam 834 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri