Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ayasofya'da on binler namaz kılacak

26.05.2012 09:15
İstanbul ve Ayasofya bugün tarihi bir fetih coşkusu daha yaşayacak.

İstanbul ve Ayasofya bugün tarihi bir fetih coşkusu daha yaşayacak. İstanbul'un Fethi'nin 559. yıldönümü münasebetiyle, Anadolu Gençlik Derneği tarafından organize edilen 'Fetih Kutlamaları' çerçevesinde onbinlerce genç, Ayasofya'nın önünde öğle namazı kılacak.

Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılması için dua edecek gençlere destek vermek için Anadolu'nun bütün şehirlerinden katılım olacak.

İSTANBUL VE ANADOLU AYASOFYA'YA AKACAKİstanbul'un Fethi'nin en önemli sembollerinden biri olan Ayasofya Camii, 1934 yılında tartışılan bir kararname ile ibadete kapatılarak müzeye çevrilmişti. Fatih Sultan Mehmed Han'ın İstanbul'u fethettikten sonra camiye çevirdiği Ayasofya tam 78 yıldır ezan sesine ve namaza hasret. Bugün onbinlerin namaz için koşacağı Ayasofya adeta sahipsiz bırakılmadığının sevincini yaşayacak.

ERBAKAN, AYASOFYA VE FETİH14.00'da Ayasofya önünde toplanacak olan onbinler 'Zincirler kırılsın Ayasofya açılsın' sloganıyla Fatih'in emanetine sahip çıktıklarını haykıracak. Öğle namazını Ayasofya'da kılacak olan gençler buradan, Fetih Şöleni'nin yapılacağı İnönü Stadyumu'na geçecek. Fetih kutlamaları saat.16.00'da başlayacak. Güne sabah 09.00'da Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın kabrinin başında dualarla başlanacak.

Bu haber toplam 4428 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri