Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Topbaş siyaseti bıracakağı tarihi açıkladı

07.02.2012 10:16
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bir dönem daha başkanlık isteyip sonra torunlarını sevecek.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş görevi bırakma kararı aldı. İstanbul ile ilgili yeni projeleri planlayan, Başkan Topbaş, Taksim Meydanı düzenlemesini anlatan Topbaş artık torunlarını sevme zamanının geldiğini söyledi.
 
Sabah'tan Savaş Ay'la konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, karla mücadeleyi ve yeni Taksim'i anlattı ve çok önemli bir kararını açıkladı.
 
ARTIK KUCAKTA TORUN SEVME ZAMANI
 
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'la kısa bir söyleşi yaptım pazar günü. "20 santim kara battık mı çıktık mı?" diye sordum. Oldukça emin ve net konuştu.
 
Dedi ki; "Tüm ilçe belediye başkanları adına söylemeliyim ki bütün belediye ailesi canla başla çalıştı. 23 Avrupa ülkesinden daha büyük ve kalabalıktır İstanbul.
 
Göz görmüyor belki ama bırakın ana arterleri, ara sokaklara bile sızıp çalıştı bütün ekiplerimiz. Sadece maddi gideri 30 milyon lira bu 5-6 günlük kar baskınının. Ana arterlerde 2 bin 406 personel, 870 araç ile karla mücadele ettik.
 
24 saat aralıksız iki vardiya olarak sürdürdük bunu. 51 bin 702 ton tuz, bin 425 ton solüsyon tükettik. Sokaklarda yaşarken bulup, uygun koşullar sağladığımız merkezlere davet edip ağırladığımız yurttaş sayısı bin 500'ü geçti.
 
Önümüzde yine karlı günler var. Herkesten ricam, mümkünse evde oturun, kendi araçlarınızı kıpırdatmayın, toplu taşıma araçlarını tercih edin." "Taksim Meydanı'nın yeni hali haberleri, maket resimleri çıktı. Esası nedir?" diye sordum. Yanıtladı; "O fotoğraflarda kel bir görüntü var. Her yanı cıvıl cıvıl olacak. Ağaçlandırılacak.
 
Dünya çapında olacak meydanımız. Bu arada farkındasınız, devamlı video kamerası kullanan bir görevli var yanımda. Çünkü pek çok ülkeden gelen davetlere yetişemiyorum. Bazı kentlerin başkanlarına video konferans notları yolluyorum. Şimdi Güney Kore Cumhurbaşkanı'yla toplantıya geldim. Kendisini 7 yıl önceden tanırım. Seul'ün belediye başkanıyken görüşmüştük, şimdi cumhurbaşkanı oldu.
 
UYGUN GÖRÜLÜRSE...
 
Gülerek sordum bu kez: "Belediye başkanı cumhurbaşkanı olmuşsa, size de 'Darısı başınıza' diyelim mi?" Gülerek yanıtladı ve haber değeri büyük bir açıklaması oldu: "Sayın başbakanımız uygun görür, hemşerilerimiz de teveccüh gösterirse bir dönem daha başkan kalmak isterim İstanbul'a. Ondan sonra da aktif siyasi yaşamıma nokta koymak istiyorum kısmetse. Kucakta torun sevme zamanı geldi geçiyor çünkü."
Bu haber toplam 3620 defa okunmuştur
kadir başkanımızın ustalık dönemi için yola devam etsin
ramazan budak
istanbulu istanbul yapan ve çok başarılı hizmetlerinde dolayı tebrik ve tesekkürlerimizi arz ederiz fakat ustalık dönemi için bir dönem daha tekrar aday olmasını istiyorum tekrar aday olursa istanbul tüm dünyadan daha önemli bi kariyere gelecek buna inanıyor ve güveniyoruz sayın başkanımıza allah büyükşehirde başarılı olmayı nasip etsın inşaallah sayın başbakanımza sesleniyoruz ustalık dönemi için kadir başkanımızı tekrardan büyükşehire aday göstermesini istiyoruz 2014 te ustalık dönemi için tekrardan kadir başkanla yola devam inşaallah selam ve saygılarımla
28 Ocak 2013 Pazartesi 22:42
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
hubbur riyaset....
muhammed ikbal
el insaf be kardeşim ...elin ayağın tutmayacak nerdeyse ayıp değil mi...git çoluk çocuğunla ilgilen..düş istanbulun yakasından...sonunda zorunan başbakan a kendini kovduracak...iatanbul tapulu malın mıki sen ölünceye kadar yönetesin...kendi şirketin olsa seni o yaşta çocukların çalıştırmaz ya...el insaaaaaffffff....
07 Şubat 2012 Salı 20:47
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri