Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Ülkem için içiyorum!"

30.01.2011 20:58
Alkol siyasetle karışınca, içki içmeyi bile "ülkeye hizmet" noktasına getirdiler.
 
 

İstanbul, Edirne ve Ankara'da gece alkol protestosu vardı. Ellerinde içki şişeleri ile sokağa çıkan şahısların derdi, alkol satışına yaş sınırlaması getirilmesiydi. Aralarındaki çocuklara aldırmadan, hem de sokakta içtiler. Alkole özgürlük diye slogan attılar.

Eylemin ilk adresi Edirne'ydi. Bir avuç şahıs şehrin en işlek yaya caddesinde yaptı eylemi. Şişeler yetmedi damacanayla içki dağıtıldı. Protestoda hedef hükümetti ama alkol aldıkça, gençler içki içmeyi" vatan millet meselesi zannetmeye başladı.
Amerika'da bile yaş sınırı 21 diyorlardı, ancak İstanbul'daki eylemcilerin arasında çocuk denecek yaşta olanlar vardı. Daha 18 yaşını bile doldurmayanların eline içki verip alkol düzenlemesine karşı olduklarını söylediler. Onlar da alkolü pes dedirten gerekçelerle savundu.

Biraz sonra alkol etkisini gösterdi eylemciler de sağa sola sataşmaya başladı. Tramvayı yumrukladılar. Yolcular neye uğradığını şaşırdı.
Ankara'daki eylemciler de alkolü memleket meselesi görüyordu.
Ancak onların başka sloganları da vardı. Alkollü şahısların Atatürk'ü de eyleme alet etmesi pes dedirtti.

Güler misin ağlar mısın dedirten görüntülerin yaşandığı eylemlerden geriye sokak ortasına bırakılan içki şişeleri kaldı.  

Bu haber toplam 2196 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri