Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul hava durumu kar ne kadar sürecek?

30.12.2014 11:27
Meteorolojiden gelen İstanbul hava durumu raporuna göre yarın kar yağışı yerini sulu kara bırakacak ancak şiddetli fırtına bekleniyor.

İstanbul hava durumu tahminleri tuttu. Beklenen kar yağışı dün akşam saat 17.00 sıralarında başladı. Peki İstanbul'da karyağışı ne zaman bitecek? Meteoroloji'nin son tahminlerine göre yarın kar yağışı yerini sulu kara bırakacak ancak şiddetli fırtına bekleniyor.

Kar yağışı özellikle İstanbul’un en yüksek yeri Çamlıca Tepesi’nde kendini gösterdi. Boğaz Köprüsü manzaralı Çamlıca Tepesi’nde yağan kar, güzel görüntüler oluşturdu.

İSTANBUL'DA KAR ÇARŞAMBAYA KADAR ARA ARA YAĞACAK

Yağış bu sabah da çok erken saatlerde hafif aralıklarla devam etti. Kuvvetli poyrazla birlikte karla karışık yağmur ve karın günboyu sürmesi bekleniyor.

İstanbul'daki kar yağışının, Çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren tekrar karla karışık yağmura dönüşmesi bekleniyor. Bugün görülecek kar yağışları, kuvvetli poyraz ayrıca Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Yalova, Kocaeli Sakarya hattını da etkileyecek.

istanbul-hava-durumu-kar-ne-zaman-bitecek.jpg 

İDO'DAN SEFER İPTALİ

İstanbul Deniz Otobüsleri'nin (İDO) bazı seferleri olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

İDO'dan yapılan açıklamaya göre, 10.30'daki Bursa-Yenikapı-Kadıköy, 13.40'taki Kadıköy-Yenikapı-Bursa ve 18.30'daki Bostancı-Yenikapı-Bandırma deniz otobüsü seferleri, olumsuz hava koşulları nedeniyle yapılamayacak.THY SEFER İPTALLERİ 

Türk Hava Yolları (THY), bugün gerçekleştireceği bazı iç ve dış hat seferlerini iptal etti.

THY'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, yarın yapılması planlanan karşılıklı bazı seferlerin, meteorolojik beklenti ve olası kapasite azaltılması doğrultusunda iptal edildiği belirtildi.

Açıklamada, saat 06.55 İstanbul-Konya, 08.55 Konya-İstanbul, 07.30 İstanbul-Budapeşte, 09.25 Budapeşte-İstanbul, 10.00 İstanbul-Ankara, 11.50 Ankara-İstanbul, 11.00 İstanbul-Ankara, 13.00 Ankara-İstanbul seferlerinin yapılmayacağı aktarıldı.

HİSSEDİLEN SICAKLIK -7 DERECE

Son ölçümlere göre İstanbul'da sabah saatlerinde sıcaklık 2 derece olarak kaydedildi. Ancak şiddetli rüzgar ve kar yağışı nedeniyle hissedilen sıcaklık -7 dereceye kadar düştü.

Bu haber toplam 3546 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri