Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul için yapılan son 2 anket

31.01.2014 12:29
stanbul için yapılan son anketlerdeki çelişki dikkat çekiyor. Denge Araştırma Şirketi’nin yaptığı ankete göre Kadir Topbaş Mustafa Sarıgül’e 10 puan fark atarken SONAR'ın anketinde Topbaş ve Sarıgül başa baş gidiyor.

Denge Arş. Şirketi Yönetim Kurulu Bşk. Hasan Basri Yıldız ve Sonar Başkanı Hakan Bayrakçı A Haber'de katıldıkları programda AK Parti ve CHP'nin İstanbul'un 30 Mart yerel seçimlerindeki son anketleri hakkında konuştu. Yıldız'ın anketlerine göre Kadir Topbaş anketlerde yüzde 10'luk farkla önde bulunurken Bayrakçı'nın anketine göre Topbaş ve Sarıgül başa baş bir mücadele içinde.

 

HASAN BASRİ YILDIZ’A GÖRE TOPBAŞ'IN OY ORANI YÜZDE 51

Hasan Basri Yıldız, 30 Mart seçimleriyle ilgili, "AK Parti'nin şuanki oy oranı İstanbul'da yüzde 51.5. Gezi olaylarından önce oy oranları bu kadar yüksek değildi. Gezi olayları Ak Parti'nin işine yaradı. Mustafa Sarıgül CHP'ye geçmeden önce yaptığımız ankette oy oranı yüzde 20-21'di. 17 Aralık operasyonları seçimlere gölge düşürdü. Şu an kimse seçimleri konuşmuyor. CHP'nin oy oranını arttırması için kararsızların aklını çelmesi lazım. Bunu yapabilir mi yada nasıl yapar bilmiyoruz. Ak Parti'nin biraz daha oy oranını aşağıya çekmesi için bu şart." dedi.

 

HAKAN BAYRAKÇI’YA GÖRE İSE; TOPBAŞ'LA SARIGÜL BAŞA BAŞ

Sonar Başkanı Hakan Bayrakçı Hasan Basri Yıldız'ın anketine katılmadığını belirterek, "Arkadaşlarımın söylediklerine katılmıyorum. Bu seçimi Topbaş 10 farkla kazanır diyorlar. Analizlerde Topbaş'ı övüp Sarıgül'ü kötülüyorlar. O yüzden Sarıgül kayabedecek diyorlar. Ben 3 araştırma yaptım ve hepsinde başa baş gidiyorlar. Anketçilere sesleniyorum seçmenin 15 16'sı görüş belirtmez. Benim anketimde baş başlar. Seçim günü sorarlar bu farkı söyleyecek söz bulamazsınız." dedi.


rotahaber
 

Bu haber toplam 2136 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri