Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İki mahalle ablukaya alındı

13.03.2012 09:04
Polisin İstanbul Sarıyer başta olmak üzere bazı ilçelerde düzenledii eş zamanlı operasyonda çok sayıda şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Özel Harekat polislerinin de katıldığı "şafak" baskınlar'nda gözaltına alınan zanlılar, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.
Güvenlik kaynaklarına dayanan bilgilere göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Organize Suçlarla Mücadele şube Müdürlüğü'nün yürüttüğü soruşturma kapsamında bu sabaha karşı Sarıyer başta olmak üzere bazı ilçelerde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Poliste "shorland" ve "akrep" diye tabir edilen hafif zırhlı polis araçları ile Özel Harekat polislerinin de desteklediği şafak baskınında, Çamlıtepe ve Derbent mahalleleri ablukaya alındı.

Daha önceden belirlenen adreslere yapılan baskınlarda bazı şüpheliler gözaltına alındı. Çamlıtepe Mahallesi Yapı Kooperatifi'nde de arama yapılırken, emniyetten sızan bilgilere göre operasyonların organize bir suç şebekesine yönelik olduğu iddia ediliyor. Polis kaynakları, sabaha karşı düzenlenen operasyon ile ilgili ayrıntılı bilgilinin ilerleyen saatlerde yapılacağını duyurdu.

Bu haber toplam 4052 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri