Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İŞTE ABD'Lİ SARAİ'NİN ÖLÜM RAPORU

07.03.2013 11:33
Adli Tıp sis perdesini araladı. ABD'li Sarai Sierra cinayetinde yazım aşamasında olan raporun detaylarına ulaşıldı.

ABD'li Sarai Sierra cinayetinde beklenen rapor çıktı. Adli Tıp sis perdesini araladı: Ölüm sebebinin başına aldığı tek darbe olduğu kesinleşti. Tecüvüz izine rastlanmadı. Kanında uyuşturucu bulunmadı.

Fotoğraf çekmek için geldiği İstanbul'da kaybolduktan 12 gün sonra cesedi bulunan ABD'li Sarai Sierra cinayetinde Adli Tıp Kurumu Morg İhtisas Dairesi'nin incelemesi tamalandı.

Akşam'ın haberine göre, yazım aşamasında olan raporun detaylarına ulaşıldı:

- Sierra'nın kafasına aldığı darbe sonucu travma nedeniyle öldüğü kesinleşti.

- Vücudunda herhangi bir darp izine rastlanmadı. Ancak bazı bölgelerinde taşımaya bağlı çiziklerin oluştuğu belirlendi.

ANALİZ İKİ GÜNDE

Genç kadının kardeşi David Jimenez'den kimliklendirme için DNA örnekleri alındı. Sierra ile Jimenez'in DNA'larının tutmasının ardından uzmanlar kimliklendirmeyi tamamladı. Daha sonra Sierra'nın cesedi ve iç çamaşırları üzerinden örnekler alındı. Takip eden iki günde ise şüphelilerden alınan örneklerle karşılaştırılması yapıldı. İnceleme sonunda Sierra'da herhangi bir tecavüz olgusuna rastlanmadı.

RAPOR YAZILIYOR

Sierra'nın kanında ilk bulgulara göre uyuşturucu bulunmadı. Derinlemesine inceleme ise Kimya İhtisas Dairesi'nde yapılacak. Burada yapılacak son incelemenin ardından rapor en geç 20 gün içinde yazılıp savcılığa gönderilecek.

Amerikalılar Sierra'yı sordu

Adli Tıp Kurumu Başkanı Doç. Dr. Haluk İnce'nin geçen hafta ABD'de yapılan Adli Bilimler Akademisi paneline katıldığı öğrenildi. Panel sonrası ABD'li uzmanların Sierra ile ilgili yapılan çalışmayı merak etmesi üzerine İnce, Adli Tıp'ın ileri teknolojisinin cinayetle ilgili ipuçlarını kısa sürede adli makamlara ulaştırdığını aktardığı öğrenildi.

Akşam 

Bu haber toplam 1930 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri